Dec 122014
 

Taigi, čia kai ne kurie turbūt žino, kad esu, kaip skaoma, Blackberry Guy. Prieš tai naudojau Blackberry 9780 (kuris buvo puikus darbinis arkliukas, bet jau paseno), paskui naudojau Blackberry Z10 (kuris pagal kainą ir hardware, prieš metus, buvo vienas geriausių kainos ir kokybės santykių rinkoje), o dabar džiaugiuosi ir netgi didžiuojuosi (jei taip galima pasakyti) būdamas BlackBerry Passport savininku. Apie patį Passportą parašysiu artimiausiu metu. Nes tai jau toks nerealiai geras dalykas, kad viešpatėliau kaip gerai. Trumpai – jėgų jėgos jėga. Beastų Beastas.

 Vienžo, aš dirbu kontoroje, kuri maždaug prieš metus pradėjo visiems savanoriams siūlyti nuo darbiniu BB telefonų pereiti prie BYOD (Bring Your Own Device). Musu darbinių BB telefonų features‘ai ir apribojimai buvo tokie, kaip čia pasakius, įdomūs, todėl daug kas nusprendė eiti BYOD keliu. O ir šiaip yra smagu naudoti tai ką tu nori naudoti, o ne tai ką duoda.

Iki to laiko visada turėdavau du telefonu su savimi: – asmeninį (Z10, dabar Passport) ir darbinį BlackBerry Curve 9360, kuris, beje, buvo/yra tikrai neblogas darbinis aparatas (bet nieko daugiau… Ai, su juo (FM radijas ir ausinės)  per 2:1:53 atbėgau savo pirmąjį pusmaratonį ever).

Taigi, kai prasidėjo visas tas BYOD trend’as, oficialiai buvo deklaruojama, kad MDM softas kurį mūsų įmonė naudoja BYOD deploymentui (Citrix XenMobile) palaiko tik  iOS ir Android. Oficialiai tai skamba maždaug taip:

Only Android and iOS (Apple) devices are compatible. No other devices can use this service for now.
– iOS: version 7.0 to 8.1
– Android: version 2.3 to 5.0

Visi mano klausimai dėl BlackBerry sulaukdavo to paties atsakymo:  “no, we do not support it. We might start to support windows phones (LOL) but no BBRY…”.

Dar durniau buvo tai, kad buvo ilgas (bet ne baigtinis) nesupportinamų Android telefonų gamintojų sąrašas. Praktiškai visi – daug maž negirdėti kiniečiai, ir vienas lietuviams neblogai pažįstamas gamintojas: Huawei. LOL

Karočę, buvo žiauriai liūdna, boa š tikrai norėjau naudoti savo asmeninį telefoną. Nu nest oks yra BYOD pricipas – Bring YOUR OWN device.  Bo BB10 operacinė Sistema yra totalus awesomeness, ir jei visus tos OS benefitus ir džiaugsmą galėč suderint su darbu, būtų išvis jėgų jėgos jėga. Or tuo pačiu, nereiktų su savim nešiotis/vežiotis dviejų telefonų. Tsakant, win-win situacija.

Kita problema su tuo BYOD pas mus buvo ta, kad iš karto kai tik enrollini į BYOD – iš tavęs atima darbinį telefą.  Man čia buvo belenkoks No GO, bo kadangi kaip ir BB10 oficialiai nepalaikoma, tai kaip ir pipienė gausis – mobiliaką atims, neturėsiu kaip telefe pašto pasitikrint. Sadness everlasting. Bet kokiu atveju, vakar kažkaip įtikinau savo aityšnikus, kad leistų pasibandyti bent kelioms dienoms – jei mano planas chuliganas suveiks – tai aš tada enrollinu į tą BYOD grąžinu jiems tą darbinį BB ir visi mes laimingi išsiskirstom. O jei po savaitės man tas jūsų BYOD sufeilins, tai jūs škia, enrolinkit mane atgal.

Here’s the deal thou (tariasi kaip There’s the dildo (o kaip mes žinome iš internet folklorų – “everything is a dildo, if you are brave enough”)): BB10 operacinė sistema, be viso to, kad yra nerealiai zjbs, greita, turinti superinį multitaskingą, nestabdanti ir t.t. tai ji, šalia native Blackberry 10 apps absoliučiai be problem gali paleisti ir Android appsus (BB10 turi pilnai veikiantį Jelly Bean Runtime’ą). Nieko nereikia daryti – tiesiog paleidi .apk failiukus – kaip ir belekuriame androide. Be to yra iš karto suintegruota Amazon App Store, be to galima turėti belekurią alternatyvią Android App Store (pvz 1Mobile) arba naudotis native appsu pavadinimu Snap – kuris yra ne kas kita – o vartai I Google Play.

Taigi, pirma iš Google Play (per Snap’ą) parsisiunčiau enrollinimui reikalingą androidinį Citrix Worx Home appsą (arba galima siųstis pvz iš www.apk4blackberry.com – kas yra kažkokis tai servisas kuris nucrawlina ten jau tą .apk failą iš google play ir leidžia parisiųsti tiesiai į kompą. Nežinau kiek tai patikima, o bet tačiau – tai irgi veikia).

Appsas pasileido iš karto ir be jokių problemų. Mano BlackBerry Passport yra su oficialia 10.3.0.1418 OS versija. Paleidus appsą – pirma ką reikia padaryti – įvesti serverio adresą:

 worx_server

Tada, sekanti kita procedūra (sekantis, ble, Užkalni, yra nevartotinas žodis, tada, kai nori juo nusakyti ateities įvykius, ble, bo sekantis kažkas yra už/po kažko kas yra priekyje) – įvesti username (login) ir password.

Worx_username_pass

Tada ten tas WorxHome kažkaip ten paprašo nustatyti androidiniam runtime’ui naudojamą pin’ą ar kokį tais kitą atrakinimo šabloną ir po viso ko gaunu gana gražų pranešimą kad viskas kaip ir zjbs ir mano telefas enrolintas į BYOD.

Enrolled

So far so good (taip toli, taip gerai)

Worx_working

Tada and native email account’ų management pridėjau naują darbinį MS Exchange ActiveSync account’ą. Inrašiau savo username su domain’u, passordą beigis pasirinkau ką man sinchronizuotis:

Accounts_Saving

mail_accounts_check

Nu ir ką? Nu ir tą – viskas puikiai veikia! Oficialiai lochai kaip ir nesuportina, o realybėje – viskas veikia puikiai. Kaip kokie burtai. Magija.

Idomu tai, kad BYOD adminai savo panelėje mato, jog mano turimas device‘as yra Passport, o OS kurią naudoju – Android.

Tai va, čia taip pasigirti ir pasidžiaugti biškį norėjau.

Gal kam bus naudinga. Nu kam nors, kas dirba kontoroje kuri naudoja Citrix XenMobile ir keliasi ant BYOD ir kas naudoja kažką tokio nerealaus kaip BB10.

O apie patį Blackberry Passport – kiek vėliau. Bus daug garso ir šviesų.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
5.00 avg. rating (92% score) - 1 vote

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)