Oct 132013
 

Kažkaip jaučiu kad esu apleidęs blog`ą. Tikriausiai todėl, kad didelę dalį post‘ų suryja Twitter ir facebook.

Anksčiau, jei norėdavau kažkuo pasidalinti – rašydavau blog‘e. Dabar, jei noriu kažkuo pasidalinti – parašau twitter žinutę. Čia beje, šone, yra ir mano twitter account‘o linkas. Griebkit ir sekit. More content, more quality, bla bla bla. Tačiau tatai yra blogai, bo socialiniai tinklai atima mano skaitytojus…

Vienžo, po praeito post‘o, mano emigracija tęsiasi ir toliau, ir ji patampa nuolatine būsena. Viena iš blogų naujienų – miro mūsų Kęstas. Nu katinas, vardu Kęstas. Buvo tokis liūdesys užpuolęs, bet dabar jau viskas ok. Tai va.

Įdomu yra tai, kad per tą laiką jis suspėjo susidraugauti su kaimynų katinu. Tai tas dabar pastoviai atneša pelių, ir numeta ant žolės. Smagu – ryte ateini – lavonėlių keletas numesta. Maždaug – še tau J. Matyt katinai puikiai jaučia kitų katinų draugystę.

O šiaip, tai į Angliją po biški ateina ruduo. Lapai ant medžių dar žali, po lauką galima vaikščioti ir trumpomis rankovėmis. Tai ne toks tas ruduo rudeniškas. Pavydėkit.

Dalykas kuris kiek biesina būnant anglijoje – tai tas jų „kaip yra taip gerai“. Tokia vidutinybių šalis. Jei tau reikia padaryti darbą, bet tu jį padarysi belenkaip, tai visai tikėtina, kad ne tik kad tu praslysi su tuo „belekokiu rezultatu“, bet dar tave ir pagirs, mol, šaunuolis, padarei. Tas nervina. Nes nu atrodo turėtų būti tarkim kažkokia vieta, paslaugų centras, kur teikia kažkokias tai paslaugas. Nu tai jau pas juos ten turėtų būti sutvarkyta. Turėtų būti gražu. O yra toks tep lep belenkas, kad baisu. Ta prasme, tokia vieta Lietuvoje būtų laikoma apšiurusia, nuvadovauta, skyle ir šikna. Bet čia – tai viskas normaliai. Papildomas dažų sluoksnis ir gerai.

Kitas dalykas, tai vėlgi paminėsiu, jog ryšio paslaugų ir kainų atžvilgiu, Lietuva yra Europos lyderė, kai Anglija – atsilikusi gaidena. Tokia kažkokia ryšio rumunija.

Mobilaus ryšio paslaugos – brangios. Ir nekokybiškos. Tarkime interneto greičiai – vidutiniškai turbūt 5 kartus mažesni nei Lietuvoje. GSM ryšio padengimas irgi tragiškas. Nors dauguma operatorių ir aiškina, kad jie padengia vos ne 99% teritorijos arba populiacijos, bet tai yra bullshit‘as. 3G ar 2G ryšys tai yra, tai nėra. Ir tas labiausiai nervina.

Nu kaip paskutinis pvz: šiuo metu naudojuosi O2 operatoriaus paslaugomis. Ashbyje – ryšys tikrai geras (3G), kitur – 2G. Bet namie, kadangi esame tokiame kaip ir slėnyje, ryšio nėra. Nu yra, maždaug trijose vietose, kiekviena – 50 cm2 dydžio, o kitur – beryšio. Ir tai nervina. Tada paėmiau rekomenduotą Vodafone. Namie puikus ryšys – 3 pagaliukai (VAU), netgi 3G galima gauti. Bet Ashbyje – max 2G ryšys. MEH. Namie greitas ryšys nereikalingas, kadangi namai ten, kur wifi pasijungia automatiškai. Nu bet blyn. Nei šis – nei tas.

Kitas operatorius, 3, jau geriau. Bet ir tai pusėje namo ryšio nėra. Kitoje pusėje – 3G.

Nebežinau ką daryt: Vodafone su geru GSM ryšiu namie ir prastesniu Ashbyje, 3 su puse velnio namie ir geru ahbyje, ar o2, su beryšio namie ir geru visur kitur… Orange irgi tas pats. Juokingiausia, kad kai kuriais atvejais pas tave gali būti pilnas 3G padengimas, o 1 metras į šoną – ir žiūrėk, jau tik GSM (GPRS, pirmos kartos…) ryys.

Kitas dalykas – jų keliai/gatvės. Atrodo kaip ir tvarkingai, bet kaip ir vis tiek belekas. Gatvės ar keliuose duobių mažiau. Bet pati kelio danga yra kažkokia nei šiokia nei tokia, su krūva įtrūkimų ir panašiai. Vėl, tep lep. Žemės irgi atrodo pilna, bet patys keliai siauri. Nu ir tu suprask – čia jie taip pataupė ant 15 cm kelio pločio, ar kaip tik – specialiai darė. Nu kad atseit, mažiau lenkimų, mažiau susidūrimų kaktomuša.

Apie medikų paslaugas, bankinę interneto sistemą tai jau pasakojau anksčiau… tiesiog įdomu, gal yra čia tokių kurie irgi emigravę kažkiek ir skaito, tai gal gali pasidalinti savo patirtim? Nu ta, apie anglų tep-lep? Dėkosiu :)

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

  10 Responses to “Tep Lep (beryšio)”

 1. Ne emgirantas, bet primą kart girdžiu apie tą “tep lep”. Kažkaip gal išvažiavusiems lietuviams ne fasonas kažką varyt ant anglų kai išvykdami viduriniais pirštais pro ryanair’o langus mojavo, o nuvykę pamatė, kad nors ir uždirba, bet ir toj Anglijoj vis tiek(kaip ir Lietuvoj) kažkaip lieva.

 2. Mane domintų vietiniai darbiniai sanktykiai t.y. ar darbas kai kur yra apmokamas ‘juodais’ pinigais? Viskas legalu ten? Nėra sukčiavimų kaip pvz. vokeliai?
  Tokiame didmiestyje kaip Londonas žemos kvalifikacijos darbus atlieka dauguma imigrantai, o kaip tavo miestelyje? Irgi visokie azijukai, indai pluša?

  • na, pas mane gal tas smarkiai nesijaucia, bet kaip sakyt – visur visokiu yra. Pilna ir cia, ant pasalpu sedinciu ir ala dirbanciu po kelias valandas i savaite…
   bet paprastai visi butinai forminasi baltais, kadangi darbdaviams yra ZIAURIOS baudos uz nelegalu darba. po 10k svaru uz zmogu jei pagauna. paprastai tik babajai rizikuoja babajus nelegaliai samdydami :)

 3. Tikrai gerai parasyta, as taippat anglijoje truriu problemu su operatoriais O2 lyg ir gerai Londone, bet troike labai pavojinga nes galima gauti suzalojimui :) kodel? todel: viena pazystama atejo i darba su melina akim…visi klausineja gal vyras nuskriaude ar ka? …deje sako turiu Troike namie rysys nekoks, paskambino draugas…nesusikalbu, reikia isbegti i gatve kad geresnis rysys butu, buvo jau po 23h isbegau i gatve kad susikalbeciau…kalbu viskas ok rysyk puikus ,bet deje eina juodis pro sali …duoda man i aki ir atima telefona ir pabega.
  Taigi troike laaaaaabaaaiiii pavojinga ,nepirkite :)

 4. “Kažkaip jaučiu kad esu apleidęs blog`ą.” .. begėdis.

 5. na taip. kaltas. turiu kai ka parases, bet zagatovkiu lygio :(

 6. Kaip gyvenimas praėjus tiek laiko po emigracijos? Nesigailite su šeima išvykę iš Lietuvos? Gal jau būstą įsigijote?

  • Sveiki :)

   seniai nerasiau, neprisiruosiu.
   Ne, nesigailim :) . Busto dar irgi nenusipirkom, nes nera taip paprasta :)

   Gyvenimas po truputi stoja i vietas, apsitrinam, prisitaikom.

   bus irasu sia tema dar tikrai :)

 7. thanks for the great information. it has help me ……

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)