Apr 292013
 

Aš jau gana seniai mąsčiau, jog reiktų nusipirkti geras ausines sau. Nu, būna kartais, kad keliauji ar panašiai, ir tada yra labai fainai pabėgti nuo aplinkinio pasaulio šurmulio, triukšmo ir t.t. Tada užsimeti ausines, įsijungi muziką, užsimerki ir panyri į muziką…

Nesu audiofilas, bet muziką mėgstu, ypač kai muzikos skambesys atitinka kainą, kurią kainuoja tas muzikos šaltinis.

Backgroundas

Tai va, vienok ausines mėgstu nuo senų senų laikų, turiu vieną menką problemą: niekaip negalėdavau patogiai ir sėkmingai naudoti į ausis įkišamų ausinių. Man jos tiesiog nesilaiko. Arba aš nelabai moku jas susigrūsti į ausis. Anyway – man jos netinka. O vat kažkokių ant ausų užmaunamų ausinių problema visada būdavo ta, kad jos pradeda spausti ausis, o kai ne kurie pigiausi modeliai – nemaloniai spaudžia ausis. Na, bent jau tokios, kokias turėjau dar būdamas biednu studentu: kažkokios tai Hecosonic ausinės šiek tiek spausdavo ausis. Bet bent jau nekrisdavo iš ausų.

Taigi, kadangi reikalas pribrendo, pradėjau žiūrėti ką čia tokio lietuviško nusipirkus. Lietuviško – turiu omenyje patį principą: pigiai ir nu jau taip nerealiai gerai, kad už šitą gerai, geriau butu tik tai, kad už tas ausines man dar damokėtų.

Taigi, aš jau pradėjau skaityti belekiek visokių apžvalgų ir apžvalgėlių, atsiliepimų ir nuomonių. Dalykas buvo tas, kad visiškai neturėjau jokio supratimo kas yra gerai, o kas yra so so. Taigi, eidavau iki belekurio shop‘o, tada susirašydavau modelius, jų kainas – ir į internetą. Nu paskui aišku, jau nebereikėjo net ir į tas pardoškes eiti, bo ten pegal related content jau rasdavau ir alternatyvų.

Žiūrėjau įvairių gamintojų įvairius and ausų dedamų ausinių modelius. Pradedant Beats by Dr. Dre (kas, imho, yra žiauuuuuuuriai overpricintas brand‘as), JVC ar Sony ir baigiant Sennehiser. Ką galėjau – tą paklausydavau. Pvz., teko išbandyti Beats’us ant stendo. Jop, bumsi gerai, groja švariai. Bet kaina… Na jau ne.

Ir štai, ieškojau ieškojau, apsistojau ties keletu modelių. Visi buvo mažiau nei 50£. Nu nes tokį limitą buvau nusistatęs, kadangi tai ką klausau (media šaltiniai), toli gražu neneša tokių, dėl kurių būtų verta pirkti kažkokį kosmosą už 500+ svarų. Nu ir taip, manau, kad net 100 svarų už ausines, pajungtas prie iPod‘o, iPhone‘o ar belekokio mp3 playerio, netgi grojančio FLAC, yra kvailystė. Nus nes kažkodėl galvoju, jog skirtumo tarp 50 ir 100 svarų kainuojančių ausinių – nelabai jau ir pajusi. Nu nes pajusti tą skirtumą gali klausydamas iš gerų šaltinių sklindantį signalą, o ne klausydamas 128 kbps empetrioškę.

Pasirinkimas ir netikėtumai

Ir tada, vieną dieną nuėjau į vietinį Tesco Extra. Nu nežinantiems – mama maxima analogas uk. Nu ir nusprendžiau prasieiti per ausinių skyrių. Pirmiausia akis užkliuvo už žiauriai biudžetinio Sennehiser HD 201 modelio. Kaina tik 24£ buvo tokia viliojanti, jog net galvojau susitaikyti su tuo visu „cheap cheap cheapish“ pojūčiu, kadangi, anot apžvalgų, pagal kainą jos groja tikrai puikiai. Ir tada akis užkliuvo už Sennheiser HD 419. Tiksliau – už kainos.

1358100214_472585579_10-Sennheiser-HD-419-headphone-Only-2-months-Old-

Teko anksčiau skaityti, jog HD 419 yra tikrai puikus modelis už nekosminę kainą. Kai kurie žmonės, turintys ne tik šias, bet ir daug kitokių ausinių, HD 419 modelio grojimą lygino maždaug taip „po to, kai nusipirkau HD 419, savo Beats by Dr. Dre atidaviau dukrai“. Toks palyginimas galbūt yra biassed, bet hey – nuomonę susidaryti, matyt, padeda.

Taigi, grįžau namo su kirminu galvoje. O kirminas myžčiojo ant kiekvieno smegenų kampo sakydamas – „durniau, tu, durniau, ko tu dar lauki?“. Pasijungiau internetą, nubėgau į Amazon‘ą, su mintimi, jog ten turėtų būti pigiau. Ir.. hmmmm. WTF?

www.Amazon.co.uk kainą rašo: 43£. Kažko nesuprantau? Surenku www.tesco.com, einu į tam skirtą sekciją. HD 419 kaina – 60 svarų. WHAT???? Kaip tai 60 svarų? Kodėl? Juk, berods, lentynoje buvo pigiau.

Grįžau į parduotuvę, pasitikrinu kainą: nu rimtai – 34£. Tik (nu, ok, kai kas pasakys – net) 34£, kai amazonas siūlo po 43, o paties tesco web saitas aiškina kad jos kainuoja 60. Net ebay kaina prasideda nuo 35 svarų, o paprastai varijuoja apie 40+. Nepatikėjau. Pasiėmiau jas, nužergliojau per pusę salės iki kainos skanerio. Pypt – 34£. Klausimas, ar pirkti HD 201 ar HD 419 kaip ir buvo atsakytas.

Happy me

Susimokėjau, laimingas grįžau namo, sutvarkiau mūsų Kęsto pridergtą tualetą, ir pasijungiau ausines.

OMG. OMG OMG. Negalėjau atsiklausyti. Nu kas čia dabar. Net dubstep‘e, klausantis per mobiliaką, išgirdau tokių garsų, apie kurių egzistavimą net nežinojau. Nu nebuvo anksčiau tokių garsų toje melodijoje.

Vakare, aprimus emocijoms ir paguldžius Beatričę, nusprendžiau pasibandyti tas ausines kiek detaliau. Neturiu profesionalios audio įrangos, todėl mano pastebėjimai yra kiek subjektyvūs, ir tikriausiai, audiofilui kels šypseną.

Ausines jungiau prie savo laptop‘o su integruotu garsu. Naudojau Foobar 2000 player‘į su defaultiniais nustatymais, jokio Equalizerio. Taip pat – Spotify. Lyginau su prieš tai turėtom belekokiom į ausis įkišamom ausinėm. Nu tokiom, kokios būna pridėto prie telefonų J.

Vaizdas in komfortas

Blemba, atrodo jos tikrai gerai. Nu pažiekit jūs į jas

Sennheiser-HD-419

Laidas esantis ant kairės ausinės, atrodo gal kiek plonas, bet kazkaip neatrodo kad butu trapus. Svarbiausia – nesivelia kaip kad veliasi visos be išimties į ausis kišamos… Nu tragedija su jom būna. O va čia – labai gerai.

Užsidėjęs jas ant galvos net nustebau iš netikėtumo – kaip gerai jos „guli ant ausų“. Nieko nespaudžia, ausys „įsitaiso puikiai“. Nu fantastiškai jaučiasi. Net pralaikius kelias valandas, ausys nėra nuspaustos ir viskas yra žiauriai, žiauriai gerai.

Garsai. Jie yra!1!!111111

Tik įsijungus grotuvą galvoje iš karto kirba mintis: hmmm, nuo ko pradėti?

Pirma The XX – Intro (Flac); System of a Down – Chop Suey, System of a Down – Toxicity; desertui suvalgom Hess is More – Yes Boss , Archive – Bullets, The Prodigy – Narayan, na o dasimušam su Dj Shadow – This Time (I’m Gonna Try It My Way).

Akyse pasirodo džiaugsmo, ir galbūt kažkiek sumišimo, ašaros. Nu kur, tu, muzika, buvai dingusi paskutinius keletą metų? Ta prasme – dainos girdėtos, klausytos ir nuklausytos. Bet čia netikėtai atradau naujų garsų, naujų instrumentų, subtilių niuansų ir netikėtų prieskonių. Kiek nedaug rodos reikia… 

Žemi

Nors ausinių aprašyme parašyta „Punchy Bass“, tai nereiškia, jog ausinės skirtos tik klausos neturinčiam dubstepininkui, kuriam vienintelis ausinių kriterijus yra paprastas: kuo labiau ausinės baubia ir kuo daugiau žemo – tuo jos geresnės.

Žemi tonai girdisi puikiai. Bet jie nėra viską užgožiantys. Jie yra aiškūs, bet ne per ryškūs, pabrėžia kiekvienos klausytos dainos subtilų bumbtelėjimą. Lyginti su kažkuo gal ir sunkoka, bet mano manymu, HD 419 atkuriami žemieji dažniai yra puikiai subalansuoti. Jie aiškūs, pabrėžti, bet nėra per ryškūs. Subtiliai į dešimtuką.

Vidutiniai

Girdžiu viską: vokalą, instrumentus. Vidutiniai yra išreikšti labai labai aiškiai, ryškūs, malonūs ausiai. Tam įtakos matyt turi ne perstipriai išreikšti žemi. Trumpai – vidutinių dažnių dangus.

Aukšti

Aukšti yra, jie taip pat visai aiškūs, bet svarbiausia, nėra to per sssssmarkiai išreikšššto aukšššto garso. Nu taip smarkiai per viduriuką, ten, kur ir turi būti. Galbūt, jei palyginčiau su kažkuo rimčiau, šie atrodytų kiek silpniau, o bet tačiau, man tai tikrai atradimas ir esu žiauriai patenkintas.

Kiti bajeriai

Ausinės švelniai sukinėjasi pimyn – atgal, jei taip galima išsireikšti. Turbūt todėl jos taip puikiai prisitaiko prie galvos/ausų formos. Nu tiesiog, super duper.

Plastikas taip pat yra gana kokybiškas. Ausinių pagalvėlės yra medžiaginės, todėl nesukelia prakaitavimo jausmo.

Trūkumai

Jei taip galima išsireikšti… Na, tai yra Street line ausinės, skirtos naudoti lauke/keliaujant. Todėl galbūt norėtųsi, jog pakuotėje būtų kokis tai dėklas ausinėms. Vienok, kai pagalvoji, jog jos tokiu atveju – būna ant ausų – tai to dėklo būtinybė kaip ir atkrenta.

Ausinės taip pat yra „garsios“ – lengvai praleidzia garsą į išorę, o tai reiškia, jog tyliame biure arba namie, šalia esantys žmonės gali girdėti ką tu klausaisi. Jei klausaisi garsiai, ofcoz.

Pabaigai

Rašydamas šią apžvalgą žinojau, jog tokių dalykų (apžvalgų) rašyti nelabai moku. Taip pat esu gana šališkas, bo šios ausinės man žiauriai patinka. Nepaisant to, stengiausi išlikti objektyvus ir į viską žiūrėti gana blaiviai.

Pačios ausinės taip pat nėra audiofilams skirtas produktas. Tokiems, kaip išsireiškė Darius: Crème de la Crème būtų tik Sennheiser HE 90 Orpheus.

119

Apie jas vienas žmogėnas internete yra išsireiškęs:

„Man teko laimė per Sennheiser HE 90 nuo pradžios iki galo išklausyti Mike Oldfield – “Tubular bells II”. To nepamiršiu niekada gyvenime.“

Bet čiau jau visai kita lyga, visai kiti ir biudžetai.

Mano asmenine nuomone, Sennheiser HD 419 išgroja kiekvieną joms išleistą pensą, ir atvirai sakant, manau jog laisvai galėtų konkuruoti su vos ne dvigubiai brangesniais modeliais.

Pavojai

Realiai, tai turėčiau pasakyti jog tėra vienas pavojus.

Išgirdęs kaip antram gyvenimui atgimsta tavo nuklausyti albumai, kaip pasikeičia ta muzika kurią tu, rodos žinojai mintinai, iškyla reali grėsmė, jog po kiek laiko pasakysiu sau, jog reikia nusipirkti kažkokį rimtesnį muzikos atkūrimo šalitinį, prie jo reiktų ir stipriako kokio nors lempinio… o tada jau baisu, jog nebematysiu gyvenimo, kol neįsigysiu Sennheiser HE 90, kainuojančių virš 30 kilo dolerių.

Kidding.

Vertinimas

Jei galiu leisti sau įvertinti šias ausines, tai joms skiriu 9.5/10. Bo visada visada bus kažkas geriau. Bet iš tikrųjų, savo kainos kategorijoje jos smarkiai, labai smarkiai artėja link idealo.

Gal bandžiau/naudojau per mažai, gal akys užpiltos rožiniu meilės rūku, bet man jos žiauriai patinka. Patinka jos ir mano Žmonai. Ir Beatričei. Patarajai – ypač.

Techninė dalis

Ausinių atkuriamas dažnis: 20 – 20000 Hz

Laido ilgis: 1.4 m viengubas OFC (Oxygen Free Cable)

Varža (Impedance): 32 Ohm

Garso slėgis (SPL): 108 dB (1kHz/1Vrms)

Bendrasis harmoninis iškraipymas (THD): <0.1% (1kHz/100dB)

Kištukas: 3.5 mm, tiesus, ala paauksuotas

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
4.11 avg. rating (82% score) - 9 votes

  7 Responses to “Sennheiser HD 419 – nebrangus orgazmas ausims”

 1. Geras biudzetinis pasirinkimas. O bet taciau tikiuosi, kad su laiku pameginsi Sony MDR7506 ir vargu ar noresi keisti jas i kazkurias kitas(: Viena is priezasciu bus ta, kad jos neuzmusamos. Pirma pora pries kokius 8 metus pirkau, Po keliu metu atsirado dar viena tokia pati. Bet ei ir ta pirma vis dar kuo puikiausiai tarnauja(:

  • na, kainos kategorija biski jau kita pasidaro.

   • Butent todel ir paminejau, kad jos yra neuzmusamos. As kazkaip per savo amziu ismokau, kad geriau investuoti siek tiek didesne pinigu suma ir megautis (ar tiesiog patogiai naudotis) ilgesni laika. Siuo atveju gauni puiku produkta ir nereikia ilgainiui ieskoti naujo, galbut siek tiek geresnio. Sprendziant is tavo iraso susidaro ispudis, kad ausiniu tyrimui isleidai nemazai savo laiko, taip pat kuro etc.(: Sumoje kainu kategorijos ganetinai suvienodeja. Beje kiek esu ivairiausiu, ausis dengianciu, ausiniu isbandes per gyvenima, tai galu gale pradedi labai vertinti ilgainiui neatsirandanti! plasmases girgzdejima traskejima ir judanciu daliu atsilaisvinima. Ne paskutineje vietoje ir naturalus skambesys, kuri islosi. Nes dazniausia, jei klausai kokybiskos muzikos, tai atlikejai ja sureguliuoja taip, kaip ji ir turetu skambeti. Zinoma nekalbu apie prarandamas arba pakeiciamas dalis konvertuojant. Sioje vietoje daugelis gamintoju ir gudrauja darydami ju skambesi ”grazesniu”ausiai. Bet zinoma, kiekvienam savas kryzius(:

    • Sprendziant is tavo iraso susidaro ispudis, kad ausiniu tyrimui isleidai nemazai savo laiko, taip pat kuro etc.(: Sumoje kainu kategorijos ganetinai suvienodeja.

     kurui isleista lygiai absoliuciai 0. viskas – iki 10 minuciu pesciomis :) Laikas – na, vakare arba browsini interneta be tikslo, arba su tikslu :)

 2. Vaikams- vaikiški žaisliukai ypač UK juodą darbą dirbant.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)