Nov 062012
 

Turbūt ne paslaptis, jog pas mus, Lietuvoje, visi pastoviai belenkaip ginčijasi, kas kiek kainuoja čia, o kiek kas kainuoja ten. Po visais straipsniais apie kuro pabrangimus ir atpigimus, galima išgirsti kad „o vat anglijoje tai viskas belenkaip pigiau“.

Ką tę Vyvį, aš jums atsakysiu. Pirmiausia, reikia susitarti su terminais. Pagrindinė loginė klaida, kurią mes darome, yra ta, kad:

1)      Ne kainos pas mus didelės (na, daugumoje atvejų). Tai atlyginimai pas mus per maži!

2)      Atlyginimą gaunu svarais, todėl kainų nekonvertuoju, bet gyvendami Lietuvoje ir lygindami kainas – konvertuoti vis tik turėtumėm.

Va, kai dabar susitarėme dėl terminų… Ai, ble, jūs nesutinkate su šituo mano teiginiu? Nu ok, pasižiūrom į kuro kainas. Pamirštam visus akcizus ir t.t. paoperuokime gyvais pavyzdžiais.

Lietuvoje, šiandien, šiuo metu kai rašau, Statoil pateikia, jog vidutinė 95 markės benzino kaina yra 4.98 LT, o dyzelinio kuro – 4.60 LTL. Šiuo metu anglijoje,  1 litras dyzelino kainuoja 1.46 svaro (6,13 LTL), o benzino – 1,39 (5,90 LTL). Taigi, kuras anglijoje yra brangesnis ant kokių 10 – 15 %, priklausomai nuo rūšies.

Aišku, čia tūlas (nevartotinas žodis, beje,) skaitytojas apsiputodamas matyt puls, sakydamas „bet tai kiek jie ten uždirba!!!” Tai va, ką ir noriu jums pasakyti – ne kainos pas mus didelės, o atlyginimai maži. Pagavot? Nebent jūs bandysite įrodyti, jog 5,90 ltl yra mažiau nei 4,98 ltl.

Think smart: Anglas su savo atlyginimu, atvykęs į Lietuvą džiaugiasi pigesniu kuru ir viskuo. Pagaunat?

Tiesa, ne visur ir ne viskas taip, kaip kad yra su kuru.

Dėl tam tikrų priežasčių (mažos rinkos/konkurencijos), kai ne kurie dalykai Lietuvoje yra tikrai BRANGESNI nei UK. Kaip pvz., pavasarį mašinai pirkausi padangas. Su atsisiuntimo iš UK kaštais jos buvo pigesnės nei kad analogai kainavo Lietuvoje. Tas iš esmės liečia tik vasarines padangas. Jei kas jau ruošiatės, tai apsižvalgytike www.camskill.co.uk.

Drabužiai ar avalynė daugumoje atvejų yra pigesni UK nei kad jie kainuoja Lietuvoje. Tai iš esmės sąlygoja smarkiai mažesnė rinka ir aptvartos. Kad suprasti skirtumus, neimkime jau tų PRIMARK parduotuvių, kur visos kainos sukasi apie 5-10 svarų ir žemyn. Tiesiog todėl, kad nėra su kuo lyginti.

Imkime batus. Batų parduotuvėje Clarks (šitų yra ir mūsų akriukuose), be jokių nuolaidų esantys batai kainuoja 40 – 60 svarų (160 – 240 litų), tokie patys, identiški batai, be jokių nuolaidų, Lietuvoje kainuoja atitinkamai 250 – 350 litų. Tai yra faktai. Bet kaip ir sakiau – tai, matyt, sąlygojama rinkos sąlygų… ir galimai dar verslininkų gobšumo. Aišku, visko būna visur…

Kita situacija su kitais dalykais, ypač – paslaugomis. Jei Vilniuje gana neblogai apkerpa už 20 litų (yra ir pigiau, ir brangiau), tai tarkime pas mane, Ashbyje, eilinė kirpykla kainuoja apie 10 svarų. Aš nekalbu apie Londone esančias kirpyklas „Ramunėlė“, kuriose kerpa Aldonos ir Irmos – čia yra čiūras ir nesiskaito.

Jei eisi pavalgyti į gana eilinį pub‘ą, tai dviese, žiūrėk, gal ir už 10 – 12 svarų apsisuksi. Bet jei eisi į kokį bent jau link restoraniūkščio, tai dviese be 40 svarų nei iš vietos. Ir čia aš nešneku apie baltas staltieses, gyvą muziką ir t.t. nea, čia toks labiau Italian kitchen ir biškį Stone Baked Pizza. Nu paprastai taip. Todėl čia ir McDonalds ar kitokie greito maisto Take-Away tokie populiarūs – nes sąlyginai pigūs.

4 super saldūs granatai (amm – nepilnas kilogramas gausis) Tesco parduotuvėje jums kainuos 1 svarą. Kaip ir praktiškai visa kita (vaisiai, daržovės) bus įkainota maždaug svaras, pusantro, nu max – du. Bet gali būti ir taip: perkant vieną moki 2,50 svaro, o perkant 2 – 4 svarus.

Tokia pati kainodara galioja praktiškai viskam. Perki kelias panašias prekes, ir nors kieviena jų atskirai kainuos po 2,5 svarus, bet perkant dvi, sumokėsi jau tik 4,5 svaro, o tris – 6. Nu arba perkant vieną sumokėtum 3,5 svarus, bet perkant dvi – 5. Ir tai nereiškia kad turi pirkti tris vienodas pakuotes. Tai gali būti maždaug taip: pakelis vienokių daržovių + pakelis kitokių iš to paties range’o ir t.t.

Teko pirkti mūsų Kęstui visą „ekipiruotę“: šikinyką (namelį), dubenėlius maistui, spec kilimėlį (kad sulaikytų šiukšles), maistą ir t.t. Taigi gana didelis šikinykas kainavo 25 svarus. Lietuvoje toks, jei neklystu, Kikoje, kainavo apie 100 ltl. Sušokantis kačių kraikas kainavo apie 7 svarus (tokia pakuotė Lietuvoje apie 40 litų), o sausas ėdalas 6 svarai už dvi dideles pakuotes (tokia pakuotė pas mus apie 15 litų manding). Įdomu tai, kad perkant vieną pakuotę, tas kačių ėdalas būtų kainavęs 5,50 svaro už pakuotę. Super matematika…

Yra tokių dalykų, kurie kainuoja beprotiškai.

Yra taip vadinamas council tax – iš esmės, aplinką labai smarkiai ir gražiai prižiūri Council‘as, bet už tai reikia susimokėti. Man, panašu, kad tas džiaugsmas bus apie 180 svarų į mėnesį. Tiesa, reikia išsiaiškinti, ar tai nėra per daug, nes kiti šneka apie 100 svarų mėn… Į šią sumą įeina ir šiukšlių išvežimas, ir aplinkos bei namo priežiūra ir t.t. Elektra – apie 40£ mėnesiui, fiksuotas mokestis. Po pusmečio sulygins balansus ir t.t. Šildymas beje – elektra, viryklė taip pat elektrinė. Vanduo – tik šaltas – 16 svarų mėn. Šiltas vanduo pašildomas savame boileryje.

Jei patį automobilį galima nusipirkti gana pigiai, už 500 svarų gali rasti tokį pusė velnio kokį nors Ford Focus (populiariausia mašina UK), tai automobilio draudimas yra gana brangus (nuo daug priklauso, bet..), ir gali kainuoti iki poros tūkstančių svarų į metus. Taip pat kas metai reikia praeiti ala techninę apžiūrą (M.O.T., kuri kainuos apie 50 svarų) ir dar susimokėti apie 180 svarų kelių mokestį. Yra mokestis už televiziją (licence fee), kuris dabar yra 145.50 svarai per metus. Jį mokėti reikia netgi.. jei neturi televizoriaus.

Vaikų darželiai, dar viena žiauriai skausminga tema. Pas mus, Ashbyje, panašu, jog nėra valstybinio darželio. Yra privatus, o jis kainuoja… wait for it… wait…. 600 svarų mėnesiui. Brangiau nei appartaments nuoma. DOH! Ir čia atseit jau su visom nuolaidom ir t.t. man atrodo per brangu, todėl reikės viską išsiaiškinti…

Vaistai, netgi pavertus pinigus, yra pigesni nei Lietuvoje. Už iš esmės tą patį vaistą (to paties gamintojo, kitu pavadinimu) moki mažiau nei Lietuvoje.

Kava, DuweEgberts (ar panašiai kažkaip), na, ta pati kas pas mus Merild, kainuoja apie 5 svarus už 0,5 kg pakuotę. Praktiškaip kaip Lietuvoje.

Pietus kol kas valgau šalia ofiso esančioje valgykloje. Ji yra matyt kažkiek subsidijuojama, kadangi dienos pietų komplektą (sriuba, kuri beje, visada trinta + antras patiekalas) laisvai suvalgai už maksimum 4 svarus. Antras patiekalas gali buti Tuna Steak, šiaip kokia kiauliena ar jautiena, dar kažkas.

O jei pinigų nebekonvertuosi, tai tada jo – gana pigu.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
5.00 avg. rating (94% score) - 2 votes

  16 Responses to “Kas ir Kiek kainuoja Anglijoje?”

 1. Labai teisingas įrašas.
  Galima sakyti “Abėcelė žaliems, kurie galvoja apie gyvenimą UK” :)

 2. patiko, kad fiksuotas elektros mokestis.
  buvo pusseserė parvažiavus, nepaklausiau, kaip Londone.

  • tai cia pas mane taip sauniai. paskui, po pusmecio perziures realu suvartojima tai arba reikes damoket arba ne.

   daug, laba daug kur, elektra apmokama isanksto :))) turi toki kaip USB flash, nueini i parduotuve, susimoki, grizes ikisi i skydine – yra aliektra.

   ziauriai blogai, jei tai baigiasi nakti.. visi budilnikai ir siaip laikrodziai nusimusa

  • Lietuvoje senokai tokia paslauga įmanoma, tačiau tik pasirašius tiesioginio debeto sutartį su LESTO. Civilizuotame pasaulyje tai jau seniai įprasta, jog visi mokesčiai fiksuoti kiekvieną mėnesį, ir kartą (arba du kartus) metuose perskaičiuojami pagal faktinius skaitiklių parodymus.

 3. Super! Ir daugiau tokių įrašų :)

 4. ir ponulio atlyginimas 6k svaru ;) tai kiek cia litru benzo? 6000svaru/1,39=4317l VS 6000litu/4.98=1205l

  va tokia ir matematika. o tuos 6k lituku Lietuvoje gauna kokie 0.5% dirbanciuju.

  • nedek tu i viena vieta kuro kainu ir atlyginimu. tam, kad atlyginimai kazka itakotu ir kazkaip korealiuotu, ju (atlyginimu) dalis kuro kainoje turi buti gana didele ir smarkiai pastebima. bet taip nera.

   todel lygiai taip galima aiskintis, kiek kainuoja kuras ir koks pieno riebumas nuo to.

   todel dar karta sakau – ne kuro kaina didele pas mus, o atlyginimai mazi. Bet cia yra atskira istorija :)

   del algu – UK 6 gabalus svaru gauti rankas – tai yra nerealus kosmosas. tai yra grubiai 72k£ metiniai i rankas, tai bus virs 100k popieriniu i metus.

   tokias algas gauna vienetai ANGLU. cia turi buti gana stambios kontoros CEO ar vadovaujantis bankininkas ar nepaprastai sekmingas verslininkas – monopolistas. cia nesamone ;) tokiu algu nera.. neeeera.

   kitas irasas bus apie algas UK. suprantamai.

 5. […] Šitas įrašas yra gal kažkiek inspiruotas mano skaitytojo komentaro. Atrodo, jog gyvendami Lietuvoje, kai kurie žmonės turi susidarę kažkokį mistinį paveikslą […]

 6. Trumpas Kauno palyginimas su Berlynu NEKONVERTUOJANT valiutų:
  • atlyginimas ± vienodas;
  • buto nuoma su visais mokesčiais mažesnė nei Kaune prieš mokesčius (tačiau KONCERTUOJANT ir pridedant vidutinius mokesčius, Kaunas visgi dukart pigesnis);
  • nuolatinis bilietas visuomeniniam transportui beveik ± vienodas (tik Kaune galioja darbo dienomis, o Berlyne — kasdien, plius vakarais bei savaitgaliais galima dar kartu svečią vežtis kompanijoje);
  • kavinės ir restoranai taip pat ± panašiai nulengvina piniginę.

  Visgi KONCERTUOJANT valiutas:
  • rūbai, batai, vaistai, maisto produktai daugeliu atveju pigesni nei Lietuvoje;
  • kuras šiek tiek (ne daugiau 10%) brangesnis.

  Kažko gąsdinančiai ar beprotiškai brangaus nepastebėta. Ir visos sąlygos tiek norintiems pasitaškyti pinigais (mieste sočiai prabangių butikų), tiek norintiems kukliau pagyventi (Lidl, Aldi, kiti panašūs prekybcentriai, juokingai pigios daržovės ir vaisiai turkiškuose turgeliuose, gan žemos butų nuomos kainos atokesniuose mikrorajonuose) — gyvenimo kokybės prasme tai labai patogus miestas.

 7. No matter if some one searches for his essential thing,
  therefore he/she needs to be available that in detail, thus that thing is maintained over here.

 8. Labai teisingai, visapusiskai sutinku su teksto autoriumi!

 9. Nieko.. gi vyriausybė minimumą kelt…

  • nu nx atvariau i anglija pries beveik 5 menesius bet taip gavosi kad iki vasaros nespejau darbo gauti tai truputi prasoviau vasara(galejau menesiu dvien anksciau) zodziu as per 15 dienu uzdirbau 800 svaru tai yra -3200 LT lietuvoje gaudavau minima. taigi paimkime viska i kruva.per likusia menesio daly uzdirsiu tiek kiek lt per tuos 5 menesius ir kogero gal net i pliusa labai nestipriai nueisiu, kas liecia alga. Mokesciai dar neatejo moku 500 nuoma per mene uz 4 diddziuliu kambariu nama labai geroje vietoje huge tesco yra gal tik uz kokiu 7 min pasivaikscioti. darbas uz 10 min su dviraciu neskubant. Gavau darba temporal work in HALO FOODS tai yra sokolodo fabrikas kuris moka kogero 80% darbuotoju uk minimuma( tai yra 6.31)per savaite uztenka isdirbti tik 4 dienas ir tu jau turi apie 340. Va tau ir skirtumas konvertavimas taip su autorium tikrai pilnai sutinku bet paimkime viska is visuomenes puses LIETUVO YRA TIKRAI BEGALO SUNKU ISGYVENTI ypac jei neturi kas tau padetu is sono, o tai ka jau kalbeti jei nieko nebaigias. Kaip mano situacija, niekas nepriima, nes as baigiau tik 10 klasiu( poor family) turejau aiti dirbti kazka. Kad nebaigiau nereiskia kad as esu neprotingas, tikrai smegenu turiu pakankamai kad suvaldyciau maza kompanija let’s say about 100 people. Ne esme. ( cia ne apie mane) nezinau ar galiu tokius dalykus rasyti bet tiekto. Dar apie kainas.

   Anglijoje weed netik tarp jaunimo populiari kaip lt.Turbut visi cia zino kas tai yra ir koks poveikis. Taiva weed aina iki 25 svaru uz ciela o lt 40 uz ciala, bet cia weed yra tikrai nepalyginai geresnes fucking quality. lt taip pat gali gauti geros bet labai mazai kas tokia parduoda uz ta 40 lt ir labai sunku gauti jei nepazisti kentu. Toliau vyriskas kalnu dviratis 26 cm ratu dvigubi ratlankiai prieki ir gale amortikai24 begiai ir diskiniai stabdziai. kaina tik 80 svaru naujo kazkokiam ten sporto centre jei perki sportines aprangos uz ta pati 80 ir daugiau. reguliari dviracio kaina 120 svaru. Taigi mielieji pameginkite lt uz minimumo alga nusipirkti 5 tokius dviracius. Cia galiu sau ta leisti.Aisku yra ir savotisku minusu. Tai va dar parasyciau bet turbut toki ilga teksta pamate zmones turbut net neskaitys.

   • Tai autorius ir sako, kad Lietuvoje algos yra per mažos…Kaip valdytum įmonę su 100 darbuotojų? Net nesvarbu kuo įmonė užsiima? :D turbūt ir rašei komentarą parūkęs :)

 10. Anglijoje auto pigesni, nes ten dar labiau prasisukę pirikūpai nei Lietuvoje :D Bet tarkim benzinas ten belekiek kainuoja. Aš labiau už dujas, bet reikia jas įmontuoti, nusipirkti tą įrangą. Viskas minimum 600 eur kainuoja.. Kiekvienam po skirtingo laiko tarpo atsipirks.

 11. What’s up,I check your blogs named “Kas ir Kiek kainuoja Anglijoje? – Vajezau.Neesmė – yessuz blog” daily.Your humoristic style is awesome, keep it up! And you can look our website about free proxy list.

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)