Oct 312012
 

Nu vėl seniai nerašiau. Niekur nedingau, nesijaudinkit. Žiauriai trūksta laiko. Prisipažinsiu, jau porą kartų masčiau, gal čia niekam niekas neįdomu ir reikia uždaryti blog‘ą. Bet čia turbūt kartas nuo karto visi taip pagalvoja. Tačiau jūs nebijokit – niekur jūs nuo manęs nepabėgsit.

Taigi, prieš porą savaičių, galų gale, į Uk išvykome jau visi. Beatričė tai jau nuo pat mano pirmojo išvykimo planavo, kaip ji varys į Angliją, kaip ji čia visus žaislus vešis ir t.t.

Taigi skridome iš Kauno į Birmingham‘ą su Ryanair. Galiu pasakyti, jog plojimai, lėktuvui nusileidus, buvo ne tokie intensyvūs kaip vasarą. Kodėl plojama – nesuprantu iki šiol. Nei baisiai kratė, nei ką – eilinis rutininis nusileidimas. Bilietai, beje, kainavo maždaug 100 lt žmogui į vieną pusę + dar tiek pat uz 20 kg svorio bagažą. Nepasakyčiau kad tai yra baisūs pinigai. Piguva netgi. Likusius daiktus (maždaug 100 kg per 4 gariūnines tašes, kuriose pagrindas buvo vaikiškos knygelės ir žaislai) atvežė Mikrita (http://www.mikritasiuntos.lt/). Jei ką – labai rekomenduoju. Jie taip pat atvežė ir mūsų Kęstą.

Beje, dėl gyvūnų gabenimo. Dabar jau nebėr to karantino laikotarpio kuris būdavo anksčiau, tačiau likusios kitos procedūros: skiepai, čipai, narvai ir t.t. Taip pat, jei gyvūną norite gabenti lėktuvu, tai žinokite, jog juos veža tikrai ne visos avia linijos, o Litcargus (iš esmės – monopolininkas Lietuvoje) už šią paslaugą užsiprašo ~1500 litų. Nerašysiu čia ką apie juos galvoju, bo čia galimai ir kokie vaikai ar kitos nesusiformavusios asmenybės gali paskaityti. O vat Mikrita Kęstą atvežė kelis kartus pigiau.

Taigi, nusileidus Birmingham‘e išsinuomavom automobilį. Galų gale gavau pabandyti 2011 metų Ford Focus.

Fordo Pokštas visai nebloga mašina, ir netgi gal visai patiko. Šiaip, Focus, Astra, Peugeot 207/307 ir panašaus dydžio mašinos yra pagrindinis Uk autoparkas. Čia jums ne Lietuva, kur kažkokiai gviazdai olimpietei 5 klasės naujas BMW tampa per mažas… Čia vietiniai tiesiog pasukiotų pirštu prie smilkinio ir viskas.

Beje, kaip ir priklauso, išbandžiau ir Kia Rio.

Tikrai puiki mašina!

Parvykus į naujuosius namus, žmona staigiai įvertino viengungio butą ir nusprendė ko mums reikia. Buvo nusiaubtas šalia esantis Tesco, o sekančią dieną – ir tolėliau esanti Ikea. Tiesa, dar reikia krūvos baldų, bet viskas po biškį. Dabar būtinai reikia nusipirkti mašiną. Kuo greičiau.

Iš kitos pusės, mano, skirtingai nei daugumos emigrantų situacija – smarkiai geresnė. Kadangi aš perėjau iš vieno (lietuviškojo) ofiso į kitą (anglijoje), tai man suteikė tam tikrų privalumų ar tai privilegijų. Whatever čia pavadinsi. Man yra išskirtas tam tikras, kelių tūkstančių svarų biudžetas, kurį galiu panaudoti persikraustymo (relocation) išlaidoms padengti. Į tą sarašą įeina ir bilietai šeimai, stuffo pervežimas (katino pervežimo nepadengė, bastards), baldai ir kitos logiško ir pagrįstos išlaidos. Tiesa, galėjo duoti tuos kelis kilo poundus ir tiek žinių, ato dabar jau viskas vyksta per išlaidų kompensavimo mechanizmą, todėl išleidus krūvą savų babkių, jos pas mane sugrįžta tik per porą savaičių. MEH.

Darbe tai viskas čiki piki. O ir šiaip, yra tokia skani tradicija: penktadieniais, rytais, einame į šalia esančią „valgyklą“ arba šiek tiek tolėliau esančia Kiddas Cabin ir perkame tokį žiauriai skanų sumuštiaką: tokia maždaug riebaluose paskendusi kiauliena perpjautoje bulkutėje.

ŽIAURIAI SKANU.

Pačiam miestely irgi yra ką veikti. Pvz, vieną dieną važiuoju į centrą, o ten keliai uždaryti. Man taip iš karto WTF? Ogi pasirodo, jog vyksta švetė balius festivalis:

Pilna įvairiausių atrakcionų, žmonės tūsinasi.

Arba kitas variantas: miestelyje yra du klubai, ir viename, to klubo gimtadienio proga, grojo… Chase & Status!

How cool is that!?

Na, ir pabaigai. Sužinojau, jog mūsų miestelyje yra krepšinio klubas: Ashby Aztecs. Jis toks semi-pro, kaip jie sako, ir jame yra 4 (KETURIOS) krepšinio komandos, žaidžiancios Leicester‘io regioninėje krepšinio lygoje. Pagrindinė (stipriausia tsakant), vadinama A komanda, žaidžia pirmajame divizione. Kaip tik nuėjau vakare pasižiūrėti kas ir kaip, pamėčiau sviedinį krepšin… ir komandos treneris sako – škias, mums reikia žaidėjų, gal nori lošti? Pagal žaidimą, tu turėtum lošti už A komandą.

So, šiandien vakare, jei suspės įregistruoti, žaisiu pirmąsias savo varžybas už Ashby Aztecs A komandą.

A-team menber. YEAH!

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
4.00 avg. rating (80% score) - 4 votes

  9 Responses to “Emigracijos užrašai. Krepšinis.”

 1. Tai, kad lietuvį ir UK iš per mažo BMW X5 atpažinsi. :)

 2. Žėk, naują karjerą pradėjai.. Gal kada ir į žalgirį pakliūsi :D

 3. O kokioje pozicijoje žaisi toje krepšinio komandoje? :)

  Į kokį automobilį pats žiūri? Naujus gal ten geromis sąlygomis galima papirkti? Diesel ar benz?

  • Losiu gynejo pozicijoje.

   Pats ziuriu pradziai i senesni focus’a. Bet tai labiau susije su tuo, kad neturiu credit history ir niekas neduos masinos issimoketinai. po metu, gal dvieju, jau galima bus lizingu nauja mondeo imt :)

 4. O kaip tau ten orai? Kai visa laika apsiniauke tai ar neima depresija? :) Ar nera taip visgi blogai, kad kasdien lytu kaip kad yra pasakojama? Gi ten toje Anglijoje krituliu kiekiai dideli..

  • Heh. Nu nera kad taip cia lytu. Siandien palijo, vakar tik siaip apsiniauke. bet laikosi apie 10 laipsniu :)

   sekmadieni is vis sviete saule ir buvo gera bei smagu :)

   vasara oras nekazka smarkiai skiriasi nuo lietuvos ;) tiesiog, jurinis, svelnesnis klimatas. :)

 5. […] Rašiau jau, kad “sezono” metu žaidžiu krepšinį už vietinę komandą mėgėjų lygoje. Kadangi dabar vasara, tai nutariau, kad tai būtų pats tas pradėti ruoštis sezonui. Nu, ir geriausias dalykas būtų, jei pavyktų pagerinti ištvermę. Nu nes jau blia kaip šūdas būna kelis kartus perbėgus per aikštę… Taigi pradėjau lengvai bėgioti. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)