Apr 022012
 

INFO: Šis blog’o įrašas susilaukė didelio atgarsio, todėl duomenys kiek atnaujinti. Atnaujinimo informacija – apačioje. Taip pat atnaujintas tekstas.

DISCLAIMER: Žmogaus nepagrįstai kaltinti noro neturiu. Pardavėjas tvarkingai aiškina kas ir kaip, todėl jo vadinti melagiu ar kaip kitaip – negaliu. Bendrai paėmus – su mašina tikrai viskas yra tvarkoje, tvarkinga, kaina normali. Bet skelbimas paimtas kaip pavyzdys pailiustruoti, kiek galima rasti informacijos turint tik mašinos numerį, bei žinant iš kur tą informaciją galima ištraukti.

Tikrai tokia pamokanti istorija.

Turbūt visi žino (o gal ir ne), kad prieš kokius 5 metus mūsų autoparko naujintojai, nuoširdžiausi pasaulio pardavėjai, dar žinomi PEREKŪPAIS, nesigilindami dėdavo fotkes į internetus. Tuo metu buvo (ok, yra) nemenkas Volvų ir kitokių švediškų automobilių pasirinkimas, o automobiliai fotkėse – su tikrai aiškiai matomai ŠVEDIŠKAIS registracijos numeriais. Tokius perekūpus ir jų siūlomus lavonus greitai padėdavo išrišti toks švedų saitukas: https://www21.vv.se/fordonsfraga/FragaPaAnnatFordon.aspx

Jame būdavo aiškiai matoma, jog kažkokia mašina, kurią perekūpas pardavinėjo kaip “puikų, ledinį, 220 000 km ridos dyzelį” ištikrųjų būdavo jau įsukus kiek daugiau nei pusę milijono kilometrų.

Pastebėję kad taip lengvai jau pirkėjų nebeapgaus, perekūpai pradėjo nuiminėti numerius… na, bet čia  biškį ne ta istorija.

Nu vienu žodžiu, yra koks nors perekūpas. Su juo gal ir viskas tvarkoje (iš tikro, aš jo net nepažįstu, bet kiek kalbėjome telefonu, tai labai fainas žmogus, nevynioja, sako kaip yra. PAGARBA.), bet, nu toks yra. Čia yra ATNAUJINIMAS. Jis į autopliusą įdėjo gana gražų skelbimą apie parduodamą 2004 metų gamybos 5 klasės BMW.

bmw1 Pilnas skelbimas yra autopliuse.

ATNAUJINTA Noriu paminėti, jog žmogaus kontaktus ir adresą išimu, kadangi nenoriu jam sukelti papildomų problemų. Aukščiau pateiktas skelbimas yra tik PAVYZDYS, kaip galima pasitikrinti mašinos duomenis.

Mašina tai tikrai graži, ledas. Nu ir aišku – nei ji daužta, nei ji ką. Netgi, nuoširdusis perekūpas įdejo VIN’ą (mašinos identifikacinis nr.) – mol, paimkit ir pasitikrinkit. O ir fotkės nu tikrai gražios.

O bet tačiau, šis perekūpas yra tinginys neapdairus ir matyt – kvailys [ATNAUJINTA – keletą žodžių išbraukime kaip niekuo nepagrįstus ir neteisingus]. O va čia yra šito mano pasakymo pagrindimas.

Tarkime, mane labai labai suintrigavo šis nuostabus BMW. Bet, kaip žinia, mes esame paranoikai ir žinome jog mus gali apgauti. O, kaip šaunu, šaunusis perekupas netgi duoda VIN’ą patikrinti. Jam juk nėra ką slėpti. Įvedame VIN’ą į paiešką – o , trūksta vieno skaičiaus. Hmmm, ką daryti? – pagalvos turbūt ne vienas skaitytojas. O aš ir laukiau šio klausimo.

Taigis: Paimame nurodytą (ir fotkėse matomą) automobilio registracijos numerį. Einame į ePZU.lt puslapį, ten prisimeluojame kad norime užsisakyti naują Vairuotojo Privalomąjį Civilinės Atsakomybės Draudimą. Pirmame lape suvedame savo duomenis (stažas iš tikro nesvarbus, kaip ir rajonas). Pabaigę su juo, pareiname prie antro lapo. O, čia jau prašo įvesti automobilio numerį. Valio. Įvedame ir tadaaaaam:

bmw2

O, ale tikrai, vieno VIN’o skaitmens perekūpas tai neįvedė. Na, nieko tokio. Nusikopijuojame VIN numerį, keliaujame į Transekstą, pasitikrinti infos apie šią transporto priemonę. Pasirenkame punktą: “Patikrinti transporto priemonės techninės apžiūros (TA) galiojimą ir istoriją”.

Atsiradusiame lange suvedame (nu arba nukopypastiname) mašinos VIN’ą, kurį mes gavome iš PZU, suvedame CAPTCHą ir voila:

bmw3

Aha, kažkas negerai su šviesom… Keista, žibintai pritaikyti eismui kaire eismo puse. hmmm. Nu ok, paimame paskutinius 7 VIN’o skaičius ( B333166 ) ir bėgame į BMW autodalių prekybos puslapiuką. Čia suvedame skaičius, spaudžiame identifikuoti, ir tadaaaaa:

Vairas:    Dešinėje (D)

Kodėl perekūpas tinginys neapdairus? Todėl kad “anglams”, t.y. automobiliams su vairu dešinėje pusėje, legviausiai keičiasi lempos. O jis patingėjo tai padaryti neapdairiai to nepadarė. Kadangi sufeilino čia, visai galimas (labai labai tikėtinas) dalykas yra tai, kad kitus prichaltūrinta dar ne taip.

Kodėl durnas? Dabar šios mašinos istorijoje internete, visada bus dėmė, kad tai yra anglas. Ir dar gi perdarytas ne iki galo. Nes ir apdailos detalės jame skiriasi (matosi iš fotografijų). O kaina – tai tikrai “ne angliška”.

Panašūs patikrinimai pagal VIN’ą galimi daugeliui transporto priemonių.

Taigi, pamokanti istorija yra abiem pusėm:

Perekūpams: neapgaudinėkit, vis tiek išrišim.

Pirkėjams: neskubėkit pirkti. Visada pasitikrinkit. Kartais, užtenka net neišeit iš namų, o įlysti internetan.

P.S. jei patiko – pasidalinkite su draugais Feisbook’e. Tai paprasta. Spaudi “Like” įrašo apačioje ir viskas :)

P.P.S. Išrišimo kreditai eina bitėsplius autobanginių dalyviams. Čia tokia labiau instrukcija.

 

ATNAUJINTA: Kalbėjau su pardavėju telefonu (smalsumas). Pasirodo žmogus neslepia kad čia yra anglas. Už tai jam pagarba. O bet tačiau, instrukcija padės kitiems ;)

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
4.75 avg. rating (93% score) - 8 votes

  47 Responses to “Kaip Išrišami Automobilių Perekūpai (ne)SVOLOČIAI. Tokia Biškį Pamokanti Istorija. ATNAUJINTA”

 1. Kodėl nusprendei, kad automobilį pardavinėjantis tautietis pats žino, kad pas jį perdarytas automobilis?

  • Nu nes registracija Lietuvoje tai Sausio mėnesio. Daugiau savininkų pas jį regitra nerodo :P

   • Tai ir sakau, žmogus nusipirko BMW sausio mėnesį ir nepatenkintas juo todėl ir pardavinėja. Va jeigu būtų perpardavinėtojas, tai tiek ilgai negaištu ir jau būtų atsikratęs – arba būtų badu jau numiręs, jeigu tris mėnesius mašinos neparduotu :D

 2. Na čia gerai išrišai :)) Bet kad taip draudimas lengvai atiduoda duomenis tai negerai, kaip ir pažeidžiamos privatumo teisės.

 3. Tiesa, išrišau ne visai aš, o kolegos iš bitėsplius ;) aš tik instrukciją paruošiau.

 4. Transekstai net VIN nereikia. uztenka valsy. numerio :)
  o kas cia apie draudimo kompanijos atskleidziama privatuma viauksi, tai palinkesiu maziau filmu ziuret ir bent minimaliai pasidomet ta sritim. visi cia darosi gudrus savo teisem mojuot net dorai ju nezinodami.

  • nu ne. Transekstai reikia arba VIN’o arba Tech paso numerio.
   Per regitrą su “transekstos duomenimis” galima matyti tik kad TA galioja, kad apdrausta ir t.t. Bet be detaliu. o pas juos su VIN’u – jau su detalem.
   Aisku galima paprasyti VIN’o is pardavejo, bet jauciu kad pasiustu ten i Peru :D

 5. Na o bet tačiau, tokių metų BMW 5 kainuoja 40 000 – 45 000 lietuviškų. Taigis perkant už 10k pigiau galima tikėtis visko. O stebuklų (pigiai ir gerai) būna labai retai.

 6. Uz 30 kasniu – pilnas autopliusas kairiavairiu. Desniavairis kainuoja iki 20 ar net maziau ;) nezinau is kur cia 40 islupai ;)

  Galu gale parasytu: daesniavairis, bet darytas sau. nu nors sazininga butu.

  • Juokiasi puodas, kad katilas juodas? :) Jei durnius šiame skelbime, tai nebent pirkėjams. Skelbimas tokiems ir įdėtas, ypač su mąstymu “pilnas autopliusas kairiavairiu. Desniavairis kainuoja iki 20 ar net maziau”.

   Autopliuse vaikai pokštų prideda ar baltarusiai savo kliedesių, bet nereiškia, kad nuo to BMW 5 3l 2004 rinkos kaina net artima 30k Lt.. o ką kalbėti apie 20k Lt, kur tik vaikai ir gali svaigti autoplius pavartę. Atsiverk Europinį skelbimų puslapį, pažiūrėk vidutinę kainą tokio modelio +40k Lt. Tikrai ledinis nesunkiai +50k Lt peršoks. Už 20k Lt nebent 2000 metų ieškoti.

   Tuo tarpu, Lietuvoje naivuoliai įsivaizduoja, kad už pusę kainos jie idealų nupirks. Būtent ne pardavėjai čia kalti, o pirkėjai, kurie tiki tokiom nesąmonėm, kad Lietuvoje kažkaip magiškai pigesni automobiliai su pardavėjo antkainiu… Dėl ko visi skelbimai ir turgus LT prikrautas iš UK draudimo aukcionų nurašytų auto, kur UK įvertino, kad net neapsimoka taisyti. Čia atvežė, palopė chronelis meistras viniais ir parduoda už pusę kainos… Kas kaltas? Man rodos, tik pats pirkėjas, kur iš vis domisi tokiais pasakų skelbimais.

 7. O jei VIN yra, bet perekupas standartinis? Tai yra auto neregistruotas lietuvoje. Ar yra kokiu nemokamu vietu pasitikrinti pagal VIN kitose Eu salyse?

 8. o kas blogai jei buves anglas? tada dar straipsni sukurk, kad is amerikos niekas sveiku neveza, is latvijos buvusios korvinines, papasakok, kad italijoj su automobiliu baisiai elgiamasi, vokietijoj dideli greiciai ir net senas diedas nesaugo masinos o pjauna kiek eina islekes i autobana… lietuviskas bruozas, nematyt savo prolemu, o pavydet is kitu mokejimo pragyvent

  • Pavydo jokio. Juk sakau – zmogus saziningas, telefonu pasake kad anglas. Cia viskas tvarkoje.
   Bet yra kruva perekupu kurie nesako, meluoja.

   O sito straipsniukas yra labiau apie tai – kaip pasitikrinti kokia ten situacija su ta masina.

  • Asile, jei anglas, ir ant pardavimo, tai beveik gatrnatija kad dare elekaip, o jei dare belekaip, tai dar ir sudegt gali tokioj masinoj

 9. bet tai xebra … kas yra blogai, kad masina buvo angliska ? yra perdaryta. zhinoma reikia ziureti i kokybe. istikro vokietijoje maisnos yra ganetinai brangesnes nei pas mus tos pacios. i lietuva jos pigesnes ateina todel, kad buna su variklio defektais ir t.t. o sveikos masinos vokieciuose kainuoja 30% brangiau nei cia toks pat modelis… bet apie tai niekas nepagalvoja … nori pigiai ir gerai, o jei suzhino, kad kilometrazas atsuktas pradeda verkti, kad apgavo …
  pats turejau masina kaip po to pasirode suvirinta is 2 … na ir kas ? vaziavau 9 metus ir problemu del to neturejau…. kaip ir daugelis manau neturi … svarbu tik paverkti, kad apipiso

 10. Labai didelis + uz sita straipsni. Brolis kaip tik masina ziurinejo pirkti http://www.autogidas.lt/volkswagen-passat-b5-fl-tdi-sedanas-2001-0123178643.html . Pasak pardavejo is Olandijos, ledine bukle ir tt. Nuvaziavo apziuret. Viskas lygtais ok. Nusprendziau patikrinti pagal sio straipsnio nuorodas. i oba : 7.09 Pirminė TA 175495 Dideli trūkumai Dideli trūkumai:
  202.3 – Artimųjų šviesų žibintai. Panaudoti žibintai, skirti eismui kaire kelio puse. (DP KP)
  202.6 – Artimųjų šviesų žibintai. Šviesos srauto pokrypis neatitinka šio kodo reikalavimų.
  212.1 – Valstybinio numerio ženklo apšvietimo žibintas. Netaisyklingai įsijungia (išsijungia), nešviečia visi/visos žibintai/lemputės.
  Molėtų TAS

  • aisku, dabar taip galvoju – nu negalima atmesti kad buvo tvarkytas ir detos belekokios lempos. nu bet labai mazai tiketina.

   • o tu pasidomek kaip perekupai graibsto lempas angliskas uz trecdali kainos :D speju nekolekciuonuoja

  • Saunuolis pardavejas. Telefonu viskas teisingai susakyta, atsikirtimas irgi priklauso.

   Is tikruju gal kiek per riebiai parasiau, ale nu cia gal nebutinai ji galima imti uz pvz.

 11. Kam viska daryti taip sudetingai? Viskas yra daug paprasciau. Pasiziuri i kaina ir aisku kad masina gaidys. Jeigu neaisku kiek ‘gera’ tokia masina kainuoja, nueik i vokieciu saita ir pasiziurek kokios kainos ten + atvezimo islaidos.

 12. Labai paprastas BMW automobiliu issifravimas ar tai europietis ar anglas, visiem kad zinotu ir nereikia jokiu internetu bei usper duper ziniu

  septintasis kebulo numerio skaitmuo nusako kokiam regionui skirtas automobilis jei tai 1 – puiku, jis gime vairu kairej puses ir skirtas europos rinkai, jei 2 – gimes europos rinkai bet gime su vairu desinej puses ( kitaip tariant ANGLAS, ir nuo tokio reik begt kuo toliau, nes nezinai kaip ir kas ji perdare)…

  pas amerikos rinkai skirtus moedlius septintas skaitmuo kitas kurio nepameniu bet tikrai ne 1 ir ne 2 …

  • nu bet uztenka 7 paskutiniu skaitmenu (kaip kad parasyta paieskoje bmw dalyse) – pagal juos kazkaip nustato, anglas ar ne…
   o cia yra geras variantas kaip VIN’a gauti jei pardavejas jo nerodo o numeris matosi ;)

  • jei amerika septintas skaitmuo 3

 13. Vin pirmas zenklas zymi valstybe kurei gamintas auto, tai gali but skaicius arba raide vin numerio issifruojamass (1-jav, 2- kanada, 3- meksika, J- japonija, K- koreja, S- anglija, W- vokietija, Z- italija.

 14. pries 4 men pats papostinau forume sia info http://opel-klubas.com/forum/viewtopic.php?f=55&t=29152

  Simonai, gal zinai kokiu nors panasiu psl kur galima patikrinti auto parvarytas is prancuzu?

 15. Ne, nezinau ar daroma pas juos tokie bajeriai kad tech apziuru metu suvedama rida ir t.t.

  Bet is esmes, tai kaip gauti vin’a parasyta. o tada – kelias tiesiai pas dileri..

  nu ir auksine taisykle – niekur pasaulyje niekas nepardavineja geru masinu uz dyka.. :)

 16. o kodel transektoj neismeta TA istorijos?

  • TA istorija turetu ismesti tuo atveju, jei :
   a) suvedei VIN koda o ne masinos numeri.
   b) TA istorija buvo ivesta. TA istorija pradejo ivedineti gal tik pries gerus metus turbut…

 17. labas. O jei zhinau mashinos id numeri, ji ish vokietijos, kaip man patikrinti ar rida tikra ir panashiai?

 18. Naujas lietuviškas: http://www.autoDNA.lt

 19. Cia dar galima izvelgti korupcija Siauliuose. Pradejo apziura Vilniuje,bet pakartotine buvo Siauliose. Seip skelbime automobilis randasi Vilniuje :) . Gal ir man reikes sekancia apziura Siauliose varyti :D

  • nepasakyčiau, kad šiauliuose galima greitai TA pravaryti, kiek teko susidurti, dažnai čia net dėl vaistinėlės ar gesintuvo nepraleisdavo, nors tai smulkus trūkumas ;) nuo tikrinančio darbuotojo priklauso dažnai, atvarytos mašinos…

 20. Hi admin, do you monetize your yessuz.com ? There is easy
  method to earn extra money every month, just search on youtube : How to earn with wordai 4

 21. Hi blogger, i must say you have hi quality posts here.
  Your blog should go viral. You need initial traffic boost only.
  How to get it? Search for; Mertiso’s tips go viral

 22. Aš savo automobilį pardaviau https://www.superkameautomobilius.lt/

 23. I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste your traffic,
  you can earn extra cash every month because you’ve got high quality content.

  If you want to know how to make extra bucks, search for:
  Ercannou’s essential adsense alternative

 24. I have noticed you don’t monetize your website, don’t waste your traffic, you can earn additional cash every month.
  You can use the best adsense alternative for any
  type of website (they approve all websites), for more info simply
  search in gooogle: boorfe’s tips monetize your website

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)