Mar 132012
 

Yra toks čiulbesių dalykas vardu Twitter. Jis, kaip ir daug visokių socialinių tinklų, yra idealus scaminimui, phishingui ir kitiems dalykams (kuo užsiiminėčiau jei tik gyvenčiau kur Zimbabwej ar panašiai).

Taigi, yra daug ir visokių ten jau tų scaminimų ir panašiai, bet aš norėčiau atkreipti dėmesį į vieną variantą su kuriuo pačiam teko ir susidurti.

Taigi, pirmas žingsnis: Jūs gaunate Direct Message iš asmens kurį sekate:

twitter1

Galbūt, tai būtų normali žinutė, jei ne keistenybė, jog sekamas asmuo – lietuvis, o čia ima ir rašo nesąmones angliškai. Ir dar apie mane! O šventas smalsume beigi naivume!… nu anyway, nors tai iš karto sukelia įtarimą, aš vis tiek paspaudžiu. Nu k čiortu, juk saugią Operą naudoju. Kad čia scmas spėjau iš karto… Tas sportalas galų gale manęs net nėra matęs…

Paspaudus nuorodą, atsiranda šitas langas:

twitter2

Matote Twitter perspėjimą? Jei esate debilai, apačioje pasirenkate mažomis raidelėmis parašytą “Ignore this warning and continue to…”. Šio perspėjimo, beje, atsidarant su mobiliakais nerodo. Taigi, paspaudus ant link’o, esate numetami į “Twitter” svetainę su pranešimu:

twitter3

Paspaudę ant paveiksliuko, turėtumėte matyti didesnį…

Taigi, “kame čia bajeris?” turėtų paklausti mano mielas skaitytojas. Laukiau šito jūsų klausimo. Taigi, kaip matome iš URL (svetainės adreso), tai nėra twitter puslapis. Tai yra Twitter puslapio kopija gulinti bbž kur, bbž kam priklausanti. Bet smagiausia, kaip ji elgiasi!

Ji praneša jog baigėsi Jūsų sesijos Twitter’yje laikas. Kadangi jis baigėsi, jūs, atseit, negalite matyti tos ten jau atseit “tavo fotkės”, taigi – įveskite savo twitter username’ą ir password’ą ir jau viską pamatysite. Jei esate idiotai – staltiesė – takelis.

Atkreiptinas dėmesys, kad jei ne svetainės URL (kuris ir taip yra labai panašus į twitter) tai net neįtartum, kad čia kažkas ne to.

Beje, apie panašų dalyką jau rašė mūsų media…

Taigi, jei jums yra ūminis smegenų nepakankamumas ir vis tik suvedate tai ko prašo – tai man jūsų gaila. Ar nežinau kas bus toliau, bet aš, vedamas smalsumo, suvedžiau belenką:

twitter4

Čia, iš karto buvau išmestas į standartinį twitter puslapį, kuriame buvo pasakyta kad mol “suklydau” ir operacijos įvykdyti nesigavo, ir tu čia iš vis pasižiūrėk kokį š čia įvedinėji ir tvarkykis, susiimk ir bandyk dar kartą…

Aš esu tikras, kad jei jūsų suvestumėte savo login’ą ir password’ą, tai tą pačią akimirką jūsų accountas būtų sulink’intas su bbž kokiais dalykais, ir visai tikėtina, jog pradėtumėte spaminti – tiek įvairią reklamą, tiek ir kitiems per direct message.

Trumpai tariant, skaitykite viską, nepasitikėkite niekuo, nebūkite debilais! O jei jau esate debilas ir susilinkinote – keiskite savo passwordus, nuiminėkite linkinim’ą nuo visko…

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

  4 Responses to “Twitter Scamas. Bukite Atsargūs!”

 1. susitvarkyk gramatiką :)

 2. Skubejau. Daba vairuoju. Paskuii

 3. Apie operą šiek tiek. Pastaruoju metu ji vis pakimba 10iai-20iai sec. kraunant sunkesnį psl. Tas pats pasidarė dviems kompams. Tad norėjau paklaust, gal pastebėjai ir pas save tokį reiškinį “Not Responding” vis pasikartojantį bekraunant kokį psl..? Pradėjo nervint, tik nežinau ar kompū problema ar operos.., bet nesinori Operos keist, visgi lengviausia ir sparčiausia, speed’dialiausia ir pan. bent jau buvo iki šiol,.. nepaisant kelių smulkmenų susijusių gal su flash (nesu IT specialistas, vidutiniokas tik). :)

  • na, sita dalyka aisku reiktu pabandyti reportinti i opera community forumus..
   aisku, pries tai tai as visada pravalau cache’us…

   aisku, tai turi buti naujausia stabili versija…

   jei nepadeda – su opera link “uzsibackupini” viska iskaitant is slaptazodzius (isskyrus search), tada complete uninstall, reinstall.. bet reikia viska pratrinti, geriausia su kokiu “revo uninstaller”.
   jei backupinsi searchus, tai sufakapinsi nustatymus ir tada normaliai searchai neveiks is address bar’o ar quick searcho :)

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)