Sep 092011
 

Jau rašiau kiek anksčiau, kad turime šiokią tokią problemėlę – trūkusią akmens masės kriauklę virtuvėje.

Taigi, praėjo daug laiko, skambinausi porą kartų gamintojo atstovui. Paskutinis pasakymas buvo:

Taip, kriauklė (pakeitimui) jau atvyko. Mes jums siūlome 50 procentų nuolaidą. kadangi praėjo jau šiek tiek laiko, "gamintojo broko būti negali", bla bla bla. Mes čia labai jau dosnūs Jūs gerai pagalvokite…

Visa situacija gana keista, ir nemanau jog turėčiau sutikti su gamintojo atstovų siūloma nuolaida, ypač, kai pats daiktas kainuoja virš 500 litų.

Visa chronoliogija atrodo maždaug taip:

Pirma, kai tik pastebėjau "broką", nuvažiavau į Ermitažą. Jie (prekių skyriuje) pasiūlė kreiptis tiesiai į gamintoją, o gaminiui yra suteikiama 5 metų garantija. Kvituko aišku neradau, o bet tačiau, kadangi už prekę atsiskaitinėjau banko kortele, liepos viduryje parašiau Ermitažui prašymą dėl kvituko kopijos.

Pasirodo, Ermitažas, kitaip nei pvz Senukai, kurie duomenis kaupia elektroniškai, (ir jei esi ten koks nors nuolaidinis klientas, gali greitai pasižiūrėti savo istoriją) naudojasi tik kasos juostomis, o tokių senų kvitų kopijų nebesaugo. Na, yra įstatymas kad kvito kopijas privalo laikyti tik du metus. O maniškė pirkta prieš dvejus su puse

Vienok, jie ten su Alna Intelligence, mano pateikto banko išrašo ir t.t. pagalba nustatė, kad tikrai kriauklę pirkau pas juos, ir išdavė dokumentą – pirkimo patvirtinimą, kuriame nurodė, kada pirkau, kurioje kasoje, koks kvito numeris. Šaunuoliai!

Tuo pačiu metu, nusiunčiau trūkimo fotografijas gamintojo atstovams el. paštu, tačiau iš jų negavau jokių atsakymų, tik keletą kartų kalbėjome telefonu (mano iniciatyva).

Dabar, turėdamas pirkimo patvirtinimą, pasiskambinau į ten visokias vartotojų teises ir nemaisto prekių inspekcijas. Jie man pasakė – tu bičas ne taip darai: pirma, rašai pretenziją pardavėjui, o tada jau užsisuks visa karuselė, jie tada ten apsiims viską tvarkyti, o jei nepatiks – kreipsies į inspektorius kad tie nustatytu kas ir kaip ir t.t.

Na, tai praeitą šeštadienį parašiau oficialų prašymą Ermitažui dėl garantinių įsipareigojimų vykdymo, bei prekės keitimo ar pinigų grąžinimo, pridėjau jų pačių išduoto pirkimo patvirtinimo kopiją.

Pirmadienį, berods, skambino ten kažkoks Ermitažo direktorius ar panašiai, klausė kokia čia situacija ir t.t., kalbėjo tikrai maloniai ir supratingai. Aš Jam irgi, maloniai, paaiškinau, kad darau viską pagal procedūras.

Žmogus mane supranta, bet perspėjo, jog gamintojo atstovai tokie sunkiai sukalbami, ir man čia ilgai gali užtrukti. Na, kad kiaurai nevarvėtų, trūkimą užtepiau silikonu… Atrodo kraupiai, bet kentėti – galima.

Tai vat dabar ir galvoju: o tai kodėl, jei gamintojas taiko 5 metų garantiją gaminiui, aš turiu mokėti net pusę gaminio kainos? Čia kaip suprasti? Juk garantinius įsipareigojimus gamintojas teikia savo rizika… M? Ar čia taip ieško tokių nuolankių, kurie sutiks su bet kuo?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

  8 Responses to “Skilusi gelda 2. Kol kas tęsinys.”

 1. Tai net klausimo neturetu kilti. Nevalia moketi puse kainos uz pakaitini daikta po garantijos.

 2. tai ir daryk pagal visas proceduras. tau netiko ju pasiulymas, tad toliau kreipkis i inspektorius, tegu jie pateikia savo isvadas. aisku uztruks, bet greiciausiai nereikes 50 proc. moket.

 3. Parduotuvei pateiki prašymą raštu, kas blogai, nori pakeisti ar susigrąžinti pinigus. Jei jie nesutinka, turi raštu parašyti, kodėl nekeis. Viskas, nebus jokių pasakų ir nieko, nes tik žodžiu jie ir bando apgauti tuos pirkėjus. Parduos vieną už 50% ar tipo “nuvertėjusią” pigesnę, o jie iš gamintojo, mokesčių 100% sumą susigrąžins.. Tau visai nerūpi jų bėdos, jei neturi pakeisti iš kart, tai susigrąžini sumokėtas bapkes ir viskas. Vėl pirkėjo teisė pasirinkti: taisyti, pakeisti ar iš vis nutraukti pirkimo sutartį.

 4. Mano galva, tu net neturetum bendrauti su gamintojo atstovu. Pirkai preke is Ermitazo, Ermitazas ir turi pasirupinti, kad tavo problema butu ispresta. Pagal vartotoju teisiu istatyma, jei islenda gamino brokas per garantini laikotarpi, pirkejas turi teise prasyti grazinti pinigus, pakeisti brokuota gamini nauju, suremontuoti gamini arba padengti gaminio remonto islaidas. Visi sitie veiksmai derinami su pardaveju, o jau pardavejo reikalas, kaip jis visa ta sutvarkys su gamintoju. Nezinau, koki tiksliai prasyma rasei, bet tikrai yra kazkoks prasymas, kuri rasai tuo atveju, jei pardavejas nevykdo garantiniu isipareigojimu. Ji parasius jau pats pardavejas privalo kreiptis i vartotoju teisiu inspekcija, kuri tuomet atlieka tyrima ir priima sprendima. Paprastai pardavejai nelabai nori tureti reikalu su visokiomis inspekcijomis ir uzsiminus apie toki rasta, pasidaro daug sukalbamesni. Sekmes.

  • Amm, rasiau butent toki prasyma: pakeisti brokuota preke arba padengti islaidas.

   • Is esmes tu galejai reikalauti is karto grazinti pinigus, be jokiu kalbu apie nesukalbama gamintoja. Tai jau pardavejo problema. Cia yra daugiau informacijos: http://www.vvtat.lt/index.php?212857119
    Jei dar spyriosis, siulau pasinaudoti galimybe ir dar karta rasyti rasta, bet jau del prekes kokybes ivertinimo. Tuomet i karusele isitrauks ir Valstybine ne maisto produktu inspekcija, o Ermitazas jau savo iniciatyva tures per 3 dienas i ja kreiptis del kokybes ivertinimo.

    • na, kol kas laukiu atsakymo is Ermitazo ;) manau kad jie jau su tiekeju susiderins.

     o tiekejo pavadinima, produkto pavadinima, bei kita informacija – butinai paviesinsiu.

 5. […] Taigi, mano istorija tęsiasi. Pirmosios dalys yra čia ir čia. […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)