Aug 302011
 

Vakar buvau Vilniaus miesto savivaldybėje, kur vyko “Ūkio subjektų grupės paruoštos „Naujų transporto rūšių diegimo Vilniaus mieste specialaus plano“ koncepcijos ataskaitos pristatymas viešojo transporto specialistams.” Kaip kad nušvietė 15min.lt – Nuspręsta ataskaitą grąžinti rengėjams, koncepcijos metro dalies papildymui.

Kadangi buvau ten pats, tai galiu šiek tiek plačiau nušviesti kas ir kaip.

Taigi, vyko pristatymas, jame buvo parodyta daug skaidrių, daug skaičių. Pagal juos, kas ir seniai buvo aišku, buvo pasiūlyto dvi Vilniaus VT vystymosi kryptys: greitieji autobusai arba Tramvajus. Buvo atsižvelgta į ekonominius dalykus, keleivių srautus ir į eilę kitų dalykų. Atsižvelgiant į tai, kad koncepcija sudaryta Vilniui 2040 metams, tai visai logiška būtų, kad mes šnekame apie Tramvajų. On the long run, kaip sakoma, tramvajaus ir Bus Rapid kaštai labai suvienodėja. Autikai turi didesnius kaštus riedmenims (padangoms) nei kad metaliniai ratai, ir per ilgą laikotarpį – kaštai tampa panašūs, o atsižvelgiant į ekologiją, tramas kala į vienus vartus.

Na, trumpai tariant – gana gražiai vyko tas pristatymas ir viskas ten daug maž teisingai.

Tada atsistojo Vilniaus Rentinio, oi, atsirpašau, Vilniaus Metro/ Metro sąjūdžio vadovas J. Zykus ir pradėjo drabstytis putomis, piktintis, nervuotis. Pradėjo mėtytis juokingais kliedesiais argumentais, aiškinti, kaip čia viskas blogai paskaičiuota, kaip viskas yra tendencinga ir t.t. Na, suprantu žmogų, tiek litų sumerkus į Metro stumimą, man irgi nervai imtų.

Diskusijų metu, buvo nurodyta, kad labai neteisingai yra laikomasi nuomonės, jog Metro turi tik dideli miestai. “Štai Renas kuris netgi mažesnis nei Vilnius, turi savo Metro“. Na, ir tą Reną ten jie jau linksniavo visaip kaip įmanydami.

Tada neapsikentęs priėjau prie mikrofono ir paklausiau:

– Laba diena, norėjau paklausti: kodėl jūs čia taip minite tą vargšą Reną, kaip mažą miestą turintį metro, tačiau nepaminite, jog tai yra labai senas miestas, turintis daug siaurų ir senų gatvių, daugybę istorinių pastatų, ir ten apskritai joks kitas viešasis transportas negali būti plėtojamas. Tai liečia tiek autobusus, tiek tramvajų ir kitus? Kodėl nepaminite, jog Metro buvo parinktas ne iš gero gyvenimo, ir kad miestas būtų padaręs viską, kad tik nereiktų išleisti 527 mln EURŲ už 9 km liniją?

Na, į mano klausimą Zykus atsakė kaip visada – Va, čia viskas gerai, istoriniam paveldui netrugdo, va, Atėnuose metro vos ne šalia Akropolio eina, va Romoje vos ne po koliziejum..

Sorry, bet tai aš klausiau apie Reną, o ne apie milioninius Atėnus ir Romą!

Kaip supratote, į mano klausimą normaliai atsakyta nebuvo. Matyt per daug jau gudras klausimas papuolė. O paskui jau vykusi diskusija, buvo tokia, jog ją reikėjo pafilmuoti, o kai ne kuriuos pasisakymus dėti į nesąmonių muzieju.

Vienas iš Metro Opononetų p. Zykaus paklausė: Jei tai yra tokia rentabili, gera, šauni ir puiki idėja – Kodėl nepradedate statyti savo lėšomis? Zykus klausimo nesuprato. Klausimas buvo pakartotas dar bent 5 kartus. Klausimas liko nesuprastas.

Toliau, Zykus pradėjo kliedėti kaip priklauso: Va, čia vaikinukai (ten kažkokie jaunuoliai salės gale sėdėjo), vieną rytą skaičiavo ir suskaičiavo daug tūkstančių automobilių važiuojančių nuo šeškinės kalno… Tada Romas Adomavičius ir paklausė – tai norite pasakyti, jei atsirastų metro, niekas niekada nevažiuotų su automobiliais? Klausimas liko nesuprastas. Salė šyptelėjo.

Toliau, atsistojo ten kažkoks ala profesorius, ala aktyvistas, iškėlė Vilniaus – Kauno dipolio įdėją. Anot jo:

Jie, dipolio aktyvistai, dirbdami su Metro sąjūdžiu (yeah baby!) labai aktyviai domisi kas ir kaip, jų manymu, dipolis – Lietuvos ateitis. Gaila, jog pas mus geležinkeliai yra gana lėti. Taip, vietomis jie važiuoja iki 160 km/h greičiu, tačiau nepalyginsi su TGV, todėl mes manome, jog čia puikiai tiktų metropolitenas…

Atvirai pasakius – vos ne myžtelėjau į kelnes. Iš juoko. Ne tik kad sugebėjo TGV įkišti į 100 km atstumo geležinkelio liniją, kuria perveža po kokius 50 keleiviu vidutiniškai per reisą, bet dar ir sugalvojo, kad ten, kur traukiniai važiuoja TIK iki 160 km/h, geriau būtų metropolitenas! Ir visai nesvarbu, jog metropolitenas ir tarpmiestinis geležinkelis bendro turi… mmm, bėgius (nors ir tų vėžė skirtinga), bet dar ir yra lėtesnis nei tarpmiestinis geležinkelis – jo greitis maximum yra 80 km/h su retomis atkarpomis iki 120 km/h!

metro

metro2

O kur dar visokie dalykai, kaip “Winterization” ir t.t.

Vienok, dar kartą įsitikinau – Metro sąjūdyje – vieni idiotai.

Bet vis tiek neramina klausimas: Kas stovi už Zykaus nugaros? Siemens’as?

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

  16 Responses to “Metro Sąjūdis Užkniso Juodai”

 1. Visose srityse tas pats. Dirba ne tie, kas išmano, bet tie, kam reikia “prastumti” savo idėjas ir susikraut pinigų.
  Puikus straipsnelis, bet gaila, kad tokių žmonių kaip tamsta yra mažoka, todėl tokie “Metro sąjūdžiai” ir toliau egzistuos…

  • Metro sąjūdis neegzistuotu, jei jo neišlaikytų Rentinys. Pas juos tie patys ir registracijos adresai, t.t.
   tiesiog rentinys galejo tą metro stumti savo vardu – visiems butu ir taip aisku…

 2. Visad domejausi metro beprasmybe Lietuvoje, puikus irasas :)

 3. O čia rimtai yra bent 0,1% tikimybė, kad būtų patvirtintas metro steigimas Vilniuje?
  Man tai čia totali utopija atrodo, ir niekaip nepatikėčiau, kad kažkuri valdžia gali palaimint tokį projektą. Jei kažkoks privatininkas nori investuot, visad prašom :)

  • Mano asmenine nuomone – tikrai nėra. bet užknisa kliedintys idiotai… :)
   Jei kas paklaustų asmeninės nuomonės – tai Vilniuje būtinai turti būti pastatyti visi įmanomi apvažiavimai, sutvarkytos gatvės (ne lopais, o nauju, graziu aksvaltu), ir tada, galbūt dar įdiegtas modernus tramvajus.

 4. Visad buvo ir bus kazkieno interesu stumimas. Klausimas ant kiek atspari valdzia, o atspari ji tiek kiek besidomintus pilieciai. kol niekam neidomu kas darosi, tol daroma bet kas.

 5. Pritariu straipsnio minčiai. Investicija labiau pasiteisintų tiesiant kelius aplink ir per Vilniaus vingius. Nors manęs nelabai domina Vilniaus metro, labiau įdomu Kauno Islandijos plento 13km ruožo pakeitimai.

  Tai, o, bet, tačiau kodėl Jūs domitės tramvajumi? Ne pirmuose rašytiniuose šaltiniuose užsimenate apie tai? :)

  • as dirbu imoneje, kuri gamina tiek metro, tiek tramvaju, tiek ir kitokias begines TP. Jei projektas vyktu ir butu konkursas, dalyvautume turbut tiek ten, tiek ten.

   Kaip vilnietis vairuojantis automobili, manau kad vilniuj apskritai nieko nereikia, o reikia sutvarkyti visas gatves, padaryti aplinkkelius.

   Bet atsizvelgiant i nora modernizuoti viesaji transporta, tai matau tik trama. uz tai ir laikau savo pozicija.
   tikiuosi pozicija aiski ;)

 6. Su grupele mokslininkų atlikome skaičiavimus ir siūlome Vilniuje iškasti kanalus ir remiantis Amsterdamo ir Venecijos pavyzdžiu vystyti vandens transportą. Įvedus medinio irklo taisyklę Vilnius galėtų tapti ekologiškiausio transporto miestu. Dipolio idėja taip pat nelieka užmiršta, nes vandens linija iki Kauno seniai egzistuoja. Į nusileidimo mazgus nuo šeškinės ir kitų kalvų investuoti sutiko Vichy atrakcionų parkas, yra investuotojų iš užsienio….. Siūlome prisijungti prie šios iniciatyvos, nes juk net 65 proc. suaugusio žmogaus kūno masės sudaro VANDUO!

 7. Kitą kart eisiu stumti teleporto idėjos. Greičiausias, geriausias, ekologiškiausias ir pastatyčiau vos už 10mil eurų kaip nieko, o tada teleportuočiaus su visais $, kur niekas niekada nerastų. O tokiems Zykams dar mokytis ir mokytis. :D

 8. Daugiau tokių įrašų, ir linksmiau gyvent :)
  Žiniasklaidoj tokių dalykų nerasi, va kuo tinklaraščiai gerai :)

 9. A. Kaniava – “Internautas”

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)