Nov 022010
 

P1040472 Praėjo jau kokie beveik metai nuo to momento, kai įvaldžiau super duper mega žvėrį Saab 9-3.

Per tą laikotarpį nutiko įvairių dalykų – autoįvykis, po kurio teko smarkiai remontuotis, vagėjų apsilankymas mano kieme… Vienok, per visą šitą laiką saab’as buvo žiauriai kantrus, ir tfu tfu – nenuvylė.

Na, bišken trumpai apie žvėrį:

Tech. duomenys:

Saab 9-3 Sport Sedan. 2.0t 2.0 L
Ecotec I4 vidutinio slėgio turbina
175 AG (129 kW)
2005 metų gamybos (MY2004)
Automatinė "Sentronic" 5 pavarų dėžė
Rida perkant – ~150.000 km. (94k mylių)
Amerikoniškas variantas.

Degalų sąnaudos.
Kadangi automatas, tai kuro sąnaudos nestebina. Pats SAAB’as niekada nepasižymėjo pačiais ekonomiškiausiais varikliais, o aš ir važinėju – šaltu varikliu – mažais atstumais.

Mieste – ~ 14 l/100 km. Tiesa, Jei įjungti “pensinyko” režimą, tai 10,5 l/100 km – sąnaudos yra lengvai pasiekiamas dalykas.

Užmiestyje, priklauso kaip važiuoji.
Jei normaliai – 110 km/h ir autopilotas – ~7l.
Jei pataupant (škias 90 – 100 km/h)- ~6.0 l  (Jei labai taupant – netgi galima palįsti po 6.)
Paspaudžiant (Kelyje Kaunas – Klaipėda, 140 Km/h – 8,2 l /100km.

 

Šis video, nors ir prastos kokybės, bet šiek tiek parodo kuro sąnaudas.

Kaip pavyzdį pateiksiu štai šitą atsitikimą:

Šeštadienį, vasarą,anksti ryte išvažiuota iš Vilniaus į Druskininkus, pajudant nuo namų nunulintas kompas. Visą kelią važiuota įjungtu autopilotu, laikant ~90-100 kmh, + kondyškė pagal poreikį. Vietomis aplenkiant ant kelio išlendančius lėtus vairuotojus. Mašinoje be manęs – dar 1 suaugęs ir 1 vaikas. Nuvykus į Druskininkus, ten šiek tiek (nedaug) pasivažinėta po patį kurortą (šviesoforai). Pasiimtas ten dar 1 suaugęs asmuo ir šiek tiek pasikrauta mantos, bei grįžta į Vilnių. Prie namų kompas rodė 6,1 ltr/100 km.

Kaip benzui ir dar automatui – sąnaudos sakyčiau – puikios. Tik miestas šiek tiek… Ale automatas – nestebuklas. O bet tačiau – arklius girdyti – reikia :)

Dinamikos tai daugiau nei pilnai pakanka. Prieš tai turėtas peugeot 605 su 150 AG valino tikrai prasčiau.  O jau tas “mid range cluod” – tai yra fantastika. Kai reikia apsilenkti 2 fūras, tai tada tikrai supranti visą saab filosofiją :)

Garso izoliacija pakankamai gera – važiuojant 130 km/val. labai malonu sėdėti viduje. Be to – labai malonios apsukos:

100 km/h – ~2k rpm,
140 – 2.8k rpm,
160 – ~3.2k rpm,
180 – ~3.8 (rodos)

Kas patinka?
Išvaizda – sport sedanas – graži mašina. Vidus – pilna oda, geras variklis, gera komplektacija (koža roža vsė dėla), atlenkimos galinės sėdynės (galima be problemų vežti didelius daiktus), pakankamai erdvi bagažinė (berods – viena erdviausių savo klasėje), užvedimo spynelė (neprasukama?) centrinėje konsolėje bei kios malonios smulkmenos (night panel, etc). Ypatingas dalykas į kurį svarbu atkreipti dėmesį – mašina labai smagiai stovi ant kelio.

Apskritai – Amerikoniški variantai nuo europietiškų skiriasi tuo, jog pas mikimauzus net bazinės komplektacijos geresnės nei europietiškų – su oda, varikliai eina nuo 2.0l – 175 ag. Bei spidometras. Visa kita – identiška europietiškiems broliams.

Kas nelabai patinka, arba "reikia priprasti"?
Kieta važiuoklė – jaučiasi visos duobelės ar nelygumai. Bet čia grįžtama prie stovėjimo kelyje. Per šį laiką, prie kietumo jau pripratau.

Palyginti su turėtu Peugeot 605, tai vietos gale mažiau, tačiau nei žmona nei dukrelė dar nesiskundžia, o pats gale – nesėdžiu. Kai kurios plastmasės galėtų būti rimtesnės. Jaučiasi šiokie tokie traškesiai.

P1040475

Ar aš Saabu patenkintas? Taip, labai.

Ar galėtų būti kas geriau? Taip – vidaus medžiagų kokybė galėtų būti geresnė. Ir kuro sąnaudos mieste galėtų būti humaniškesnės.

Bet tuos arklius – nu, reikia girdyti, o dujomis dusinti – nesinori.

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

  One Response to “Saabizacija”

  1. […] Parduodamas automobilis Saab 9-3 2.0t, 2005 metų (iš amerikos, tvarkytas sau). Automoblilis yra puikiame techniniame stovyje, tačiau […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)