Mar 122009
 

Pirmoji dalis guli čia.

Kaip kad minėjau pirmoje dalyje, iš tiesų, automobilis atvyko toks koks ir buvo nuotraukose. Dėkavoju Autoegmai už tai, kad pasirūpino transportu ir kitais oficialiais reikalingais dalykais bei suorganizavo mašinos atvežimą į Kauną. Beje, paskutiniu metu šnekėjau su Egiu, minėjo, jog šiuo metu labai apsimoka pirkti amerikoną – atpigo tiek transportas, tiek ir pačios mašinos. Čia tokia reklamėlė gavos.

Tai va, mašina jau buvo Kaune. Dabar ją tereikėjo tvarkyti. Kadangi nesu specas, susiradau tokį meistrelį, kuris, kaip kad ir dažniausiai Lietuvoje būna – pažįstamo pažįstamas. Su juo aptarėme mašinos remontą, sutarėme dėl kainos. Anot jo – čia “mizeris”, tai už darbą sakė paims 1000 lt + dalys, dažai, etc. Kadangi pats bazuojuos Vilniuje, tai dėl dalių ar kažko kito labai neprilakstysiu. Reikėjo buferio, vienos lempos, grotelių ir t.t. Ta proga, aš žmogui, su kuriuo šiaip esu ne kartą endravęs (ir kaipo galėčiau pasitikėti), daviau 2000 lt – už detales (į priekį), nes planavau, jog vis tiek bus daugiau. Kaip pasirodė – padriau klaidą. Šiai dienai turiu 2000 lt nuostolio – žmogus su pinigais dingo. Reikia mokytis iš tokių durnų klaidų.

TIP FOR MYSELF: Niekada, net ir pažįstamam, nepatikėk nieko. Visi yra melagiai ir žulikai. Ypač kai tai susiję su babkėm.

Kai Arijus dingo su mano litais (pasak jo, tuo metu buvo Ukrainoje, pardavinėjo mašiną, žadėjo grįžt iš karto po naujųjų, kas užsitęsė į Sausio vidurį ir t.t.), pradėjau smarkiai nervuotis. Tačiau jau nebelaukiau kada jis grįš (o pinigus tai tikrai atgausiu), susiradau kitus meistrus, Radviliškyje. Šį kartą jau nebuvau toks lengvabūdis. 

Automobilį jie patys nusigabeno į Radviliškį, patys pasirūpino detalėm, atliko visus darbus. Kadangi automobilį mačiau tik iš nuotraukų, tai prieš remontus net nežinojau ko tikėtis.

Po nuodugnios specialistų apžiūros paaiškėjo va tokie trūkūmai:

Viena pusė šiek tiek pasėdusi nuo smūgio, bet silpnai, ir lengvai sutvarkoma; Automobilis šiek tiek buvo remontuotas JAV, bet labai nekokybiškai; Reikia keisti abi priekines lempas – daužimo pasekmė; Kiauras radiatorius.

Galų gale – per porą savaičių, automobilis buvo praktiškai visas perdažytas, pašalinti visi mikro įlenkimai (kurie atsirado tikriausiai mašiną kraunant į konteinerį), uždėtas naujas buferis, lempos. Galutinė kebulo tvarkymo suma:

Remonto darbai: Kebulo remontas Radviliškyje 3700LT + 2600 LT detalės (Buferis, lempos, etc, transportavimas į Kauną ir Vilnių).

Dabar, dar nepabaigus viso “galutinio sutvarkymo”, kadangi liko įvairios smulkmenos, Saab’as atrodė taip:

P1030665P1030670

Likusias smulkmenas nusprendžiau tvarkyti specializuotame SAAB servise “DP SERVISAS” Vilniuje, Dariaus ir Girėno g 2.

Nuvežus jiems automobilį, buvo atlikta nuodugni defektacija. Per maždaug pusantros savaitės, buvo sutvarkytos visos automobilio problemos: pakeistas radiatorius, sureguliuotos ir perprogramuotos šviesos, pakeistas airbag’ų valdymo blokas (metė klaidą dėl šovusio diržo užtaiso), uždėtos naujos grotelės bei nustrynę SAAB ženkliukai, uždėta oro paėmimo žarna (Ta, kurios trūko), pakeisti visi filtrai, tepalai, žvakės, skysčiai, stabdžių remontas ir t.t. Na, atliktas kompleksinis techninis aptarnavimas. Surastos (diagnozuotos) VISOS bėdos, ir jos sutvarkytos.

Remontas DP servise (įvairios smulkmenos, valdymo blokas ir t.t.: 5300 + Valdymo blokas 1400.

Teliko automobilį pravesti prisiregistruoti bei praeiti techninę apžiūrą. Tam, kad praeiti tech. apžiūrą, iš JAV pargabentą automobilį reikia sertifikuoti. Nuvažiavus į tą pačią TUVlitą (čia atliekamos ir tech apžiūros), susimokėjus 380 LT, jei viskas ok, gaunamas atitikties sertifikatas. Su šiuo sertifikatu važiuojame į Regitrą, išsiimame registracijos pažymėjimą ir numerį bei grįžtame atgal į Tuvlit’ą, čia praeiname tech. apžiūrą. Suma Sumarum:

Radoni numeriai 70 LT;

Sertifikavimas 380 LT;

Registracija 39 LT;

Numeris 52 LT;

Tech apziura: 42 LT.

Po viso šito, galima skelbti galutinę automobilio kainą: 34422.44 LT.

Už šią sumą aš gavau: Puikų, iki galo sutvarkytą automobilį su aiškia ir realia rida, žinau – kas, kur kaip ir už kiek sutvarkyta. Automobilis turi odinį saloną, 6 airbag’us, automatinę greičių dėžę (ko labai norėjau) ir puikų vairavimo experience’ą.

P1030688 P1030679

Apie vairavimą – maniškis Saab reviu – kitą kartą.

[Antros dalies pabaiga]

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Digg thisShare on RedditShare on TumblrEmail this to someoneShare on StumbleUpon
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

  11 Responses to “Saab Pirkimo Odisėja, Arba Kaip Aš Rizikavau. Antra Dalis”

 1. ar tikrai apsimokejo? pries kiek laiko cia? beje paziurejus i panele, "navarotu" visiskai nesimato :)

 2. Manau kad geriau yra kai airbagu nesimato :D

  Del apsimokejimo – cia glaima gincytis. Gal galima padaryti ir pigiau. Bet dariau – SAU.

  Redagavo yessuz 2009-03-12 19:18

 3. Is ties pasakiskai atrodantis automobilis, bet ei daraisi sau tai reiskia gali permoketi ? Tu butent ta ir padarei :) nes pazvelgus autopliuse uz 24tukst. gali pasiimti toki pat ir dar dailesni SAAB http://auto.plius.lt/pirkejams/skelbimas?type=lengvieji&id=2094396#1
  Na nezinau gal ir vertejo tokius pinigus permoketi del tos avantiuros kuria patyrei uzsisakinedamas auto is USA, laukdamas parplukdymo.

 4. matai, as zinau bent jau kas jam buvo ir kaip tvarkyta :)
  Be to, ir metai kiti, ir rida tikra ;)

  Redagavo yessuz 2009-03-14 22:16

 5. hm .. o tai ar man vaidinasi, ar ten paprasta kondiškė vietoj klimatroniko ?:) Sakau riebus minusas….

 6. hmm, o tai kuo skiriasi – ar temperatura tu nusistatai kokia tau patinka mygtuku pagalba ar nusistatai rankeneles?

  Ten tas pats velnias tik kitas valdymas. MAn gal net ir patogiau!

 7. turbut supranti, kad sukises tiek pinigu turi konstruktoriu, o ne masina.

  Dabar prisipazink ranka ant sirdies padejes ar dar karta veltumeisi i tokia avantiura ar ne?

  Man atrodo, kad atsakymas aiskus.

 8. velciausi. rimtai.

  Konstruktorius – konstruktoriui, bet negi manai kad nuo tralo ar pagal skelbima nusipirksi ka nors geriau?! tikrai ne.
  O cia – as zinau: tikra rida, kas kur ir kaip daryta ir t.t. ;)

 9. […] jau kokie beveik metai nuo to momento, kai įvaldžiau super duper mega žvėrį Saab […]

 10. […] važinėjau su Saab 9-3 – tai buvo iš esmės – fantastiška mašina. Tačiau čia, UK, prieš perkant mašiną reikia […]

 Leave a Reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(required)

(required)